Gamez

Ctrl-Alt-Delete

Moderator: devnull

Pojar

#61 Postby Pojar » Wed May 28, 2008 12:49 am

ah, el are pentru PS2.
Remember when Robo Cop shot that dude in the dick.

Mocka Rolla

#62 Postby Mocka Rolla » Wed May 28, 2008 12:54 am

mie-mi trebe pentru wii. am vazut ca au si cu doua chitari, sa se joace la dublu. e imbucurator ce mi-ai spus, deci ajuta la grigore ureche muzicala.

Pojar

#63 Postby Pojar » Wed May 28, 2008 12:57 am

sint sigur ca o sa-i placa.

parintilor, la fel :)

Kalin

#64 Postby Kalin » Wed May 28, 2008 10:34 am

Jocul vine si pe Pc. Il joc eu cand ma mai plictisesc. Uite cam cum functioneaza. E fun. Si iti da o energie incridibila cand joci anumite melodii.

http://www.youtube.com/watch?v=6fDVAMwH8Es
I will remember before I forget...

Mocka Rolla

#65 Postby Mocka Rolla » Wed May 28, 2008 11:11 am

nu mi-ar fi trecut prin cap sa caut demo-uri pe youtube. :)) mersi mult de tot.

Mocka Rolla

#66 Postby Mocka Rolla » Fri Jun 06, 2008 9:57 pm

problema e grava. nu stiam ca da o asa dependenta. de trei zile nu mai incap in sufragerie, n-am voie sa trec nici prin peisaj ca ba tulbur artistii, ba nu vad ecranul din cauza mea. cel mai nasol e ca nu incap in nici o schema de joc. mai bine luam un rock band din ala, ca poate prindeam un post la tobe...

oricum, playlistul e frumos incropit. nu m-as fi gindit ca au si Social Distorsion. :)

Humbert
the Merry Reaper

#67 Postby Humbert » Sat Jun 07, 2008 9:25 am

mi-a zis un coleg ca joaca PATAPON la PSP nopti intregi si am vrut sa vad si eu despre ce e vorba
http://www.patapon-game.com/

ma distreaza excelent!!!
din pacate pe net nu sunt decat 3 misiuni, ca jocu nu e si pt PC
dar sunt super tari
imi place muzica :))

si iat asi trailerul
http://www.youtube.com/watch?v=lp173Si-XZM
high on dopamine

neighbor's goat

#68 Postby neighbor's goat » Sat Jun 07, 2008 10:27 am

PATAPON-ul asta e addictive rau. Da' ce nu-mi place mie e ca, atent sa nimeresc tobele, nu am timp sa vad ce face tribuletzul meu pe ecran :(
Poate ca, in timp, n-as mai fi asa crispat, si as intui tastele mai mult decat o fac la varianta demo.

neighbor's goat

#69 Postby neighbor's goat » Mon Jun 23, 2008 10:50 pm

Stiam de CRYSIS, dar grafica lui fusese atat de mult laudata la vremea aparitiei, incat nu credeam sa-l pot juca pe laptopul meu, vechi de aproape 3 ani. Azi l-am primit si l-am incercat intr-o doara. Merge! Cu toate reglajele video turate la minim, dar merge bine!

Ah, ce joc, ce atmosfera; ce arme, ce muzica, ce decor, ce functii...

Abia astept sa-l termin, sa-i fac loc lui HALO 3; tocmai ce a fost portat de pe XBOX; dar nu cred ca se ridica la valoarea Crysis-ului, din ce am vazut ca si trailer-e pe net.

sobolan

#70 Postby sobolan » Sat Jun 28, 2008 12:41 am

neighbor's goat wrote:Stiam de CRYSIS, dar grafica lui fusese atat de mult laudata la vremea aparitiei, incat nu credeam sa-l pot juca pe laptopul meu, vechi de aproape 3 ani. Azi l-am primit si l-am incercat intr-o doara. Merge! Cu toate reglajele video turate la minim, dar merge bine!

Ah, ce joc, ce atmosfera; ce arme, ce muzica, ce decor, ce functii...

Abia astept sa-l termin, sa-i fac loc lui HALO 3; tocmai ce a fost portat de pe XBOX; dar nu cred ca se ridica la valoarea Crysis-ului, din ce am vazut ca si trailer-e pe net.

din pacate am pus Crysisu pe laptop dupa ce am trecut prin cele trei cutii de F.E.A.R., si mi se pare ca ceaiu,...si FEAR-u si Crysisu le joc maxed out, ca duce SLi-ul...ca si imagine, e eye candy, mai ales la 1920x1080, dar ca actiune nu ii tine nici macar luminarea la FEAR (dupa mine o corceala geniala intre CStrike si Half Life).

oricum, de 3 luni nu mai am jucat o secunda la petzeu, pt ca din 28 martie frec zilnic la peseu3 GT5 Prologue spec II.
Interesant, am frecat pe peseu2 la GT4, l-am terminat, am jucat la el ani sa zic asa, dar niciodata nu m-am avantat sa joc cu ESP off sau sa schimb manual...in schimb in GT5 schimb manual la toate, ESP off la fel, si pe unele le pot misca binisor chiar si in professional mode. Din controller, ca desi am si volan (logitechul etc...) nu suport...e asa de mare diferenta dintre the real thing si jucaria aia de volan ca prefer sa ma chinui cu controllerul.
Si ma chinui cu succes ca am timpi constant in primii 100 online iar cu unele masini sunt chiar in top10 :D
Am terminat GT5Prologue, dar F2007 e o mica dezamagire...prefer R8-ul sau GT-R de o mie de ori...sau 5 ture de Daytona cu Z06.
Autobahn flyer, beast tamer...bicycle rider.

Pojar

#71 Postby Pojar » Thu Sep 25, 2008 11:46 pm

Lego Batman, yo!

in sfirsit e liniste si pace in casa.

asta dupa lego star wars, lego star wars II, lego star wars the complete trilogy si lego indiana jones.

nu o sa dureze mult ca acum incep aia sa vorbeasca despre lego superman.

varsator
felis domestica

#72 Postby varsator » Sun Nov 30, 2008 3:18 pm

M-am inscris la doua servere de Travian si inca nu am primit mailul de activare :(
M-au innebunit cunoscutii cu jocul asta si vreau neaparat sa-l joc.

Pojar

#73 Postby Pojar » Fri Jan 02, 2009 8:22 pm

varsator
felis domestica

#74 Postby varsator » Sun Jan 04, 2009 6:44 pm

ce jocuri se mai exista pe Wii in afara de sporturi? si ma refer in special la jocuri de astea active, care sa te solicite fizic ...

Mocka Rolla

#75 Postby Mocka Rolla » Sun Jan 04, 2009 7:39 pm

pai in afara de box, tenis, golf, ski, patinaj, ping pong, e wii fit, unde ai si yoga si jogging, mai e si platforma de dans. pescuitul nu se pune, desi au si din asta. :) muschi la brate faci oricum, chit ca tii volanul de la Mario Kart, puscociu de la Medal of Honour sau chitara de la Guitar Hero.
- Deci, am compus acest cântec de suflet şi voi lua cu uşurinţă un La de sus...

puff girl

#76 Postby puff girl » Sun Apr 05, 2009 9:34 pm

wii bate la poponetz tot ce misca in lumea consolelor. de altfel tocmai prin aceasta particularitate aka senzorul de miscare. super distractiv in fomelie, intre preteni si chiar online, in comunitatea game-rilor obsedati si (cei mai premiati) fara job & real wife.
inconvenientul ar fi ca te mai si frigi cu unele jocuri slabute, dar apoi esti mai atent si studiezi ceva site-uri de specialitate inainte de-a arunca banii pe prostii.

mai recent ne-a prins joculetul asta tampitel dar care-i pt. psp (bine, si pt. ps3, dar nu cunoastem varianta):
http://www.youtube.com/watch?v=dtmsCeKJZ9Y

muzica te prinde mai ceva decat patapon
http://www.youtube.com/watch?v=u2_dfTxl ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=GipVW6Dm ... re=related
Fii dur cu toti, nenorocirile vin doar cand ti-e lumea mai draga!

varsator
felis domestica

#77 Postby varsator » Mon Apr 06, 2009 9:06 am

si cum se joaca Loco Roco ala pe wii? adica cum folosesti in mod activ "telecomanda" aia :)

puff girl

#78 Postby puff girl » Mon Apr 06, 2009 8:43 pm

jucam pe psp momentan
fiind produs de sony mai greu sa apara pe consolele nintendo,
dar majoritatea jocurilor mai complexe trecute pe wii foloseste combinatia de butoane "telecomanda"+nunchuck
Fii dur cu toti, nenorocirile vin doar cand ti-e lumea mai draga!

neighbor's goat

#79 Postby neighbor's goat » Thu Apr 16, 2009 10:19 am

Sunt in tren spre Timisoara, va scriu de pe telefon, asa ca nu poci sa va dau linkul direct, dar cautati demo-ul de la "World of Goo" produs de 2dBoy. il joc momentan in disperare, am priza si curent la laptop hehe, altfel o luam razna 8 ore cu trenul. O sa va placa, garantez.

Mocka Rolla

Re: Gamez

#80 Postby Mocka Rolla » Tue May 05, 2009 5:27 pm

Call of Duty World at War il joaca fiu-miu de-i sare fishul. :) mai ales Stalingradul, Okinawa si Berlinul. omul zice ca asta bate toate Call of Duty-urile si Medal of Honor-urile, operatiunile sint tari de tot. doar ca nu ai atitea optiuni de alegerea armelor ca la Medal of Honor Airborne, al carui fan declarat ramine. :))
- Deci, am compus acest cântec de suflet şi voi lua cu uşurinţă un La de sus...

neighbor's goat

#81 Postby neighbor's goat » Tue May 05, 2009 9:26 pm

Call Of Duty - Modern Warfare e "oarecum" slabutz; iese din tipicul COD-urilor de pana atunci - si nici nu e de mirare de ce la ultimul (cel mentionat de Mocka) au revenit la formatul consacrat. Totusi, sunt cateva misiuni care mi-au facut parul maciuca: una in care folosesti cele 3 arme ale faimosului avion AC 130 Gunship - o misiune de un realism si o cruzime infioratoare, desi nu ajungi sa "iti privesti victima in ochi", vorba lui WarSong, si misiunea din Prypiat, unde designer-ii jocului au reconstruit ruinele celebrului oras din apropierea Cernobalului in cele mai mici detalii cunoscute de mine.

Call of Duty - World At War a mers destul de greu pe laptopul meu, de aceea ma abtin de la comentarii, neputand fi obiectiv.

Cele mai frumoase amintiri le am de la Call Of Duty - United Offensive (coloana sonora a ultimei misiuni e rupatoare, mai ales la final!) dar nu e de neglijat nici Medal Of Honor - Airborne, unde misiunea cea mai fantastica mi s-a parut "Flak Tower", iar daca e vorba de atmosfera, intorsaturi de situatie neasteptate si ruperi de ritm benefice pt. gameplay, nimic nu m-a cucerit ca Medal Of Honor - Pacific Assault - Special Edition.

WarSong
inspirat

#82 Postby WarSong » Thu May 07, 2009 8:20 pm

am frecat fallout 3 de mam cacat pe mine. grafica misto, enginu de oblivion which i love. inca mai bag oblivionu cu miile lui de moduri si goodies. acu ma enervez cu unu mai veki, advent rising, cam laba.
..com on wanre niht scridan scead ugenga...

varsator
felis domestica

#83 Postby varsator » Wed Jun 03, 2009 7:06 pm

neighbor's goat

#84 Postby neighbor's goat » Sat Jun 13, 2009 8:38 pm

A Aparut "Prototype". O idee interesanta, power beyond control, pacat insa ca jocul e destul de liniar. "Acum mergi sa faci aia, acum du-te si vezi unde e ala "etc. Cel putin pana la punctul unde l-am jucat eu. Sa speram ca devine mai interesant. Pt. daca devine, are sanse mari sa ajunga jocul anului.

WarSong
inspirat

Re:

#85 Postby WarSong » Thu Jul 30, 2009 9:27 am

neighbor's goat wrote:A Aparut "Prototype". O idee interesanta, power beyond control, pacat insa ca jocul e destul de liniar. "Acum mergi sa faci aia, acum du-te si vezi unde e ala "etc. Cel putin pana la punctul unde l-am jucat eu. Sa speram ca devine mai interesant. Pt. daca devine, are sanse mari sa ajunga jocul anului.

e pa engine'u de Assasin's Creed? smekera grafica, sper ca nui la fel de boring insa.

recomand Mass Effect (story misto, grafica bestiala)
http://www.youtube.com/watch?v=df1lMRdcO2s
Call Of Juarez si Call Of Juarez: Bound In Blood (storyuri bestiale grafica rupere)
http://www.youtube.com/watch?v=ikqg99Q4 ... playnext=1
Damnation (slab story, misto dinamica)
http://www.youtube.com/watch?v=iVRpTYgUqHI

mai is si altele...gen Dark Sector and such care mai merita mentionate.

Io tremur deja de nerabdare asteptant The Witcher II- Rise Of The Whit Wolf:
http://www.youtube.com/watch?v=QOac7t4kSUI

The Witcher a fost una din revelatiile ultimilor ani pt mine. alaturi de Oblivion, afcorz.

neighbor's goat

#86 Postby neighbor's goat » Thu Jul 30, 2009 7:36 pm

Warsong, eu INCA ma joc la "Prototype". E drept ca nu joc mai mult de 2 misiuni pe saptamana, dar o lungesc fiindca pur si simplu nu vreau ca acest joc sa se termine. Da, cu siguranta e bazat pe Assassin's Creed, dar despre acela nu pot sa zic multe fiindca mai mult de 3 misiuni n-am reusit sa joc, din lipsa de configuratie comp. Asta insa reusesc sa-l pacalesc si sa-l joc. Si totusi, cand imi voi lua un nou calculator va fi primul joc pe care-l voi rejuca; deabia astept o configuratie buna.

"Dark Sector" pare a fi o clona piratata a acestui joc. E ca si cum rusii ar fi furat planurile lui "Prototype"si au trantit repede o copie ieftina si au lansat-o inaintea originalului, doar-doar i-or lua aerul. Big fail... Prototype is the real thing.

Mi-e greu sa cred vre-un fan de jocuri FPS ar putea numi jocul asta plictisitor. Aaaa, si legat de liniaritatea lui, descrisa de mine in primul post: retrag rusinat cele spuse. Si asta fiindca pe parcursul jocului, pe masura ce progresezi in poveste, se deblocheaza o serie de povesti adiacente. Adica daca azi n-ai chef sa te ridici de la tastatura cu degetele stalcite din cauza ca nu reusesti sa trermini cu succes misiunea de baza, poti pur si simplu sa alegi o poveste adiacenta. Spre exemplu, poti sa-ti alegi sa rezolvi o mini-misiune in care lupti de partea dusmanilor tai obisnuiti din joc, just for fun (si, sa fim sinceri: In cate jocuri nu ti-ai dorit sa treci de partea cealalta a baricadei, macar pt. cateva minute??) Sau, daca ai chef de blood, mayhem & gore, alegi o mini-misiune in care primesti fie un tanc, fie un elicopter, cu ajutorul caruia distrugi cati mai multi dusmani intr-un anumit timp dat. Sau, daca ai chef doar de probat si exploatat noile upgrade-uri, poti sa-ti alegi o alta mini-misiune in care trebuie sa alergi, zbori, sari, rostogolesti cat mai repede pe un traseu dat. Sau...sau.... Si tot asa. Partea buna e ca punctele castigate din aceste mini-misiuni se aduna in contul tau principal, astfel ca poti sa-ti cumperi alte upgrade-uri, deosebit de folositoare in rezolvarea misiunilor de baza, care devin din ce in ce mai dificile.

Cat am fost in concediu acasa vecinii m-au auzit in cateva seri strigand in casa: "imposibil! IMPOSIBIL! IM-PO-SI-BIIIIL!!!!" Asta, incercand din greu sa termin niste misiuni din joc :)

De mult nu am mai jucat un joc pe care sa-l savurez atat de mult. Punct.

WarSong
inspirat

#87 Postby WarSong » Sat Aug 01, 2009 10:34 am

ok, u got me downloading...

incearca si S.T.A.L.K.E.R. cand si daca ai timp. Picnic la marginea drumului, russian style. Desi nu cred ca Strugatki se gandeau fix la asta...

neighbor's goat

#88 Postby neighbor's goat » Fri Nov 13, 2009 12:13 pm

Pentru amatorii de Call Of Duty, a aparut C.O.D. Modern Warfare 2. Imi place atat de mult incat imi vine sa pisez marunt DVD-urile si sa le trag pe nas. Azi noapte am visat scenele de lupta din Favelas.
Ca sa nu mai mentionez minunata surpriza: il pot rula pe (de-acum vechiul meu) laptop din 2006. Nu la rezolutie mare, logic, dar macar il poate rula fara sughituri mari, si jocul curge binisor.

WarSong
inspirat

#89 Postby WarSong » Wed Dec 09, 2009 4:53 pm

bre, cui ia placut gothic I si II si sa simtit jignit de III, baietii de la piranha sia bagat ei poola si au scos unu pe barba lor, Risen. mistocut, desi cam scurt, dar net superior GIII.

in stil dungeon siege, cu grafica marfa si un storyline de zile mari e DragonAge Origins. excelent.

iar un simulator medieval uber realist numit Mount And Blade nu ma mai lasa sa traiesc de ceva vreme. proiectu personal al unui cuplu, dezvoltat mai apoi de impatimiti. absolut bestial. nare story line, te trezesti in curu gol in mijlocu unei harti tactice si work your way up pana ajungi rege. combatul este probabil cel mai inteligent pe care mia fost dat sal vaz ever. si extrem de realist. recomand din suflet.

astept sa vaz ce se alege de Assassin's Creed II si evident tremur de nerabdare la gandul lui The Witcher 2

jack

#90 Postby jack » Thu Jan 07, 2010 10:56 pm

neighbor's goat wrote:Pentru amatorii de Call Of Duty, a aparut C.O.D. Modern Warfare 2. Imi place atat de mult incat imi vine sa pisez marunt DVD-urile si sa le trag pe nas. Azi noapte am visat scenele de lupta din Favelas.
Ca sa nu mai mentionez minunata surpriza: il pot rula pe (de-acum vechiul meu) laptop din 2006. Nu la rezolutie mare, logic, dar macar il poate rula fara sughituri mari, si jocul curge binisor.

e misto gameplay-ul insa campania online e infantila si saracutza. m-as fi asteptat la mai mult.

de prin vara m--a apucat dorul de seriile close combat; le-am epuizat pe toate inclusiv niste moduri. si ma gandesc sa joc tot un joc vechi, homeworld. imi poate recomanda cineva ceva asemanator, dar mai nou?

cineva pasionat de manager-uri on-line?
http://www.blackoutrugby.com/

il joc de vreo cateva luni si e f misto plus ca nu te preseaza ca timp, ai un meci maxim doua/saptamana
“All truth passes through three stages. First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as being self-evident.” Arthur Schopenhauer (1788 - 1860)

Return to “%s” IT