Impachetari, despachetari

cei care ne-aduce noua / carti, parfum, icsbocs si oua

Moderator: Xenia

Selkia

#1 Postby Selkia » Thu Dec 04, 2008 1:51 am

so why not still be nice to dave. asta potenteaza si relatiile de serviciu. i promise.

metallica, u2, fantasy worlds si un cd box complete mozart blabla cu 40 de cduri. am stat juma de ora sa le gasesc cu smsuri si telefoane, ca am mers la orb, habar n aveam ce-o sa cumpar. si inca o juma de ora ca sa aflu ca la diverta se plateste ambalarea, adica hartia de cado. 27 de roni :shock:. de fapt nici nu stiu ce m a apucat cu impachetarea, ca de obicei iau pungi de hartie. cred ca pachetele-s mai frumoase, totusi.
"prea multa mobilă şi prea puțină odaie"

Xenia

#2 Postby Xenia » Thu Dec 04, 2008 1:57 am

a cu impachetatul cadourilor in Mtl sunt locuri in mall unde te duci stai la rand si niste tanti ti le impacheteaza perfect cu hartia aleasa (din ce au), asa ca lasi frumos o suma la charity, ca de aia fac gestul. Altfel daca-ti iei singura hartia si chestiile de impachetat frumoase sunt scumpe; chestii alese de pom si hartia aia le iau intotdeauna dupa ianuarie si le tin pe Craciunul urmator. e lume care-si face listele de cadouri din ianuarie, si cumpara pentru o persoana in fiecare luna. se poate mai lipsit de spontaneintate?

una peste alta mai bine nu te zgarcesti la ambalaj, dar sa-ti impachetezi tot singura ca 27 roni (14 dolari?) e teapa. dup-aia mai dai o raita prin magazine dupa sarbatori ca sa-ti faci stoc pentru data viitoare.
si ce mai ai de cumparat?

wax
owner operator

#3 Postby wax » Thu Dec 04, 2008 2:06 am

tocmai m'am intors de la granita si eu.
granita statului michigan cu ontario.
eu nu inteleg cum nu cad oamenii in depresie in zona aia. o zona predominant industriala, terna, cenusie.
am facut si poze.

Xenia

#4 Postby Xenia » Thu Dec 04, 2008 2:13 am

mhm te cred ca-i f urat. sub nici o forma n-as putea trai in Ontario, desi numai zona aia Toronto Niagara Border e urat, in nord sunt niste peisaje si lacuri de-ti pica fatza. pe continent as putea trai la Boston, San Francisco si poate NYC. sau la Cape Cod, Hyannis Port & all that :lol:

auzi da' poze din Detroitu' ala infricosator n-ai sa bagam o comparatie? :D
Last edited by Xenia on Thu Dec 04, 2008 2:15 am, edited 1 time in total.

Selkia

#5 Postby Selkia » Thu Dec 04, 2008 2:14 am

Xenia wrote:e lume care-si face listele de cadouri din ianuarie, si cumpara pentru o persoana in fiecare luna. se poate mai lipsit de spontaneintate?

... thats kinda sick.

una peste alta mai bine nu te zgarcesti la ambalaj, dar sa-ti impachetezi tot singura ca 27 roni (14 dolari?) e teapa.

e, a fost o chestie spontana asta cu hartia, plus ca nu erau banii mei anyway:)) nu stiu daca o sa fac asa si de-acu incolo. era un cadou de aniversare, nu prea erau pungi decat cu seasons greetings kkt. dar coli de hartie erau si vreo doua modele amarata non sezonale. so.

deci, mai am de cumparat de toate. pt craciun n am luat nimic inca:)

Xenia

#6 Postby Xenia » Thu Dec 04, 2008 2:19 am

aaaaaaa sick ziceai Selkia?
am niste amici care si-au pus ceasul la 3, 3 am that is, ca Walmart ii deschis 24 din 24 zilele astea si vor si ei sa respire in magazin si sa-si aleaga cumparaturile ca oamenii normali :lol: fara sa se calce-n picioare.

Selkia

#7 Postby Selkia » Thu Dec 04, 2008 11:22 am

asta cred ca as face-o. oricum prefer sa fac noaptea lucruri care se fac in general ziua. de ce naiba nu se duc in alta parte, daca i asa de aglomerat.

Xenia

#8 Postby Xenia » Thu Dec 04, 2008 7:10 pm

ok cu Walmart ii o mare faza: unii refuza sa se duca pentru ca protesteaza contra joburilor care se scurg afara. Altii pentru ca oamenii care fac produsele alea sunt f prost platiti. Sau nu vor sa ajute o corporatie ca Walmart care nu se poarte decent cu angajatii.
Altii se duc ca n-au probleme de constiinta sau se gandesc ca oricum daca nu ar fi comertul asta prin walmart oamenii din tarile calde prost platiti n-ar putea nici macar lucra pentru banii aia. Altii sunt, ca si mine, furiosi pe adaosurile ce fac aceeasi marfa sa aiba un pret mai mic la Walmart. Nici nu stii cum ii mai bine :)

Oricum, chiar cu recesiunea asta, lumea tot se calca in picioare prin magazine. Sau sunt altii mai buni strategi care scurtcircuiteaza sistemul si se duc sa-si faca rost de cadouri pe la 8-9 dimineata cand lumea-i la serviciu si bate vantul prin magazine :)

Return to “%s” Mos Craciun & friends