be trendy my friend

cei care ne-aduce noua / carti, parfum, icsbocs si oua

Moderator: Xenia

sushi
muiere de serviciu

Re: be trendy my friend

#421 Postby sushi » Tue Feb 09, 2010 9:44 am

fuarte tare!
mi-ar placea sa ma port ca gagica aia :lol: nu-sh insa cum ar reactiona ceilalti. unii poate ar spune mai mult :lol: altii sunt convinsa insa ca ar manca la fel de mult cacat cat au mancat si pana acum :lol:

v-am zis? era un gagiu super-tare, vorbeste targu. se facea manga si cand veneau stabii din bucale pe aici se trantea in mijlocu drumului si ii lua la plua> "ha! iarasi ati venit sa luati spaga? futu-v-as sa va fut de mitocani ce sunteti ... samd" si mai era o faza super-tare cu gagiu asta. cica venise o tipa tare scrobita pe aici in control. nici macar nu zambea. baietii controlati au convins-o sa mearga la masa, dar in timpul mesei gagica tot tantosa statea. distanta, adica. pana cand a venit nenea asta care s-a asezat in fata ei si cu o mana la falca i-a trantit-o: "fa, da tu crezi ca o sa pleci nefututa de aici?". ceilalti de la masa au incremenit, gagica in schimb a inceput sa rada :lol:
mi-ar fi placut tare mult sa-l cunosc, dar a murit.

deci, mi-ar fi placut la un moment dat sa fiu ca el. sper insa sa nu am ocaziile.
in acelasi timp insa, mi-ar fi placut sa-mi fac meseria imbracata ca tipa asta de mai sus. de fapt, cred ca a fost o incercare de gen criticata de jurnalisti. nu mai tin minte insa cum era tipa imbracata in fata oficialului...
adevaru e ca ma enerveaza toate regulile.
blu

wellington

#422 Postby wellington » Wed Feb 10, 2010 8:07 pm

ramasei proasta. aflai acu 2 minute k minunatu meu laptop e overrated. dak ma cred o lady, trebuie sa-mi iau asha ceva:

Image

sau, mai sobru:

Image

deci n-ai swaroavske, no vales nada.
in atentzia iepurashului...
"There is a crack in everything
That's how the light gets in."
- from Anthem by Leonard Cohen

Tanti Aurica

#423 Postby Tanti Aurica » Wed Feb 10, 2010 8:14 pm

M-ai nenorocit. L-a vazut fiica-mea pe ala cu Kitty. :cry:

Tanti Aurica

#424 Postby Tanti Aurica » Wed Feb 10, 2010 8:20 pm

Oricum ala e de copii. Asta e de duamne:
Image

wellington

#425 Postby wellington » Wed Feb 10, 2010 8:27 pm

cum sa fie de copiii? n-am loc de lenjerie cu pisica cu funda la raionu de doamne. sutienele cu hello mâtza nu pot fi pt copii, nu?
studentele din pensiune poarta de-astea:

Image

shi daca laptopu pus de tine e pt. domni? :D

sharpele e asha... mai bestial, mai masculin. :twisted:

wellington

#426 Postby wellington » Wed Feb 10, 2010 8:29 pm

sorry pt fica-ta.
bag-o pe-aia ca unde-i moda nu-i tehnologie. se viruseaza repede shi se strica chaturile. ceva pe-acolo...

varsator
felis domestica

#427 Postby varsator » Thu Feb 11, 2010 2:30 pm

well, se gasesc svaroavsche de ale de se lipesc de orisice ...
e in puterea ta sa-ti transformi lactopu in "Hello Pitzy" :)

wellington

#428 Postby wellington » Thu Feb 11, 2010 4:32 pm

da mai, da nu-s cool. un acer cu pietricele de la kinezi... cum sa fiu trendy cu asha ceva?
sh-apoi uite, n-am capacitate creativa. un sherpäläu de-äla nu mi-ar fi traznit in veci prin cap. trebuie shi lucrurile astea facute de oameni cu skils.

Mocka Rolla

#429 Postby Mocka Rolla » Thu Feb 11, 2010 4:52 pm

astea-s grupa mica. chinezarii pentru fetite de gradinita si scoala generala.

exista laptopuri de lux pentru damele pezdoase ce descind din masini si mai de lux. cam asea:
http://www.saksfifthavenue.com/main/Pro ... 3&RVL=true
http://www.saksfifthavenue.com/main/Pro ... 7109634412
http://www.saksfifthavenue.com/main/Pro ... 5899620056
- Deci, am compus acest cântec de suflet şi voi lua cu uşurinţă un La de sus...

wellington

#430 Postby wellington » Thu Feb 11, 2010 5:50 pm

deci, intorcandu-ma la laptopurile ce nu costa $10,900.00 (cool design de banii ashtia, mocka :) ) daca va grabitzi shi cump0aratzi pana pe 14 februarie, primitzi shi un buket de trandafiri shi o sticla de shampanie-n pretz.

io

#431 Postby io » Thu Feb 11, 2010 10:14 pm

Mocka Rolla wrote:astea-s grupa mica. chinezarii pentru fetite de gradinita si scoala generala.

exista laptopuri de lux pentru damele pezdoase ce descind din masini si mai de lux. cam asea:
http://www.saksfifthavenue.com/main/Pro ... 3&RVL=true
http://www.saksfifthavenue.com/main/Pro ... 7109634412
http://www.saksfifthavenue.com/main/Pro ... 5899620056

cred ca la astea si softul e cu diamante.
Surtout pas trop de zèle.

wellington

#432 Postby wellington » Tue Feb 23, 2010 2:31 am

wellington

#433 Postby wellington » Sun Feb 28, 2010 8:24 pm

mica parte din dizainarii ce au participat in ziua 5 la Cibeles - Madrid Fashion Week
El Delgado Buil, pasarela în campershi
Krizia Robustella
Anke Shlöder
Jan Iu Mes, pt. domni
Sita Murt
maria barros, alb-negru
María Escoté, foarte mult roshu
ion fiz
Nicolás Vaudelet
Carlos Díez AICI TREBUIE BAGAT UN OKI!
Jesús Lorenzo, pt cei ce n-ar dona un leu la PETA

wellington

OSCAR

#434 Postby wellington » Tue Mar 09, 2010 4:37 am

o precizare pt deshteptele de la vogue ce au comentat tzoalele-n spania: nu, nu se poarta brusc roshul pe planeta. organizatorii oscarurilor au cerut shi au obtzinut mult roshu (printre neutrele alb, argintiu, negru, gri, grej shi pasteluri batand in alb, argintiu, negru, gri, grej ). dak nu ma credetzi, uitatzi-va cum erau imbracatzi balerinii hiphopari care s-au acrobatizat pe prezentarea oscarului la coloana sonora). a fost (aproape) singura pata de culoare organizata a serii.
io wrote:Sin in materie de toalete, Oscarul este o plictiseala suprema: numai rochii lungi (cele cu trena iau caimacul), plicticoase, fara nici un fis. De asta (inca) imi plac Cesasurile: macar frantuzoaicele sint mai indraznete in imbracaminte (bon, mai ai si surprize gen Letitia Casta cu sinii la vedere pe sub un mic voal - ca nu puteai sa-i spui corsaj, dar astea sint accidente), mai chic, mai altfel. Boring, boring.

monotonia e obligatorie cand doar cateva nume semneaza mai toate tzoalele. negotz shi atât! exceptziile sunt atat de putzine, k banuiesc ca ori erau rebele, ori casele de moda le-au bagat prea putzzin in buzunar ca sa faca pe modelele de pasarela. toate-s produse din colectziile de anu asta. pun doar 1 exemplu k mi-e lene & in rest, va rog sa ma credetzi pe cuvant. daca nu ma credetzi, fac un suprem efort shi mai pun.

Image Image

MARCHESA: Vera Farmiga, Gaborey Sibide y Sandra Bullock
VERSACE: Elisabeth Banks, Demi Moore, Melanie Griffith
GIORGIO ARMANI PRIVÉ: Amanda Seyfried & Jennifer López. bataie de joc: aproape identice intr-o seara in care unicatele-s obligatorii.
CHANEL: Diane Kruger(shampanie cu negru) Sarah Jessica Parker (shampanie cu gri), ultima, k de obicei deghizata-n Carrie Bradshaw. (deci remarcatzi tactica cromatica a firmei. Sarah a prezentat oscarul la costume unde era nominalizat shi filmu Coco, adik channel).
ELIE SAAB: Rachel McAdams & Anna Kendrick, pasteluri cu croiala cea mai tipica a marcii, de am recunoscut-o pana shi yo. mai sunt cateva tone de doamne imbracate de mnealui.
BADGLEY MISCHKA: Helen Mirren & Queen Latifah, cu croieli diferite, ambele au beneficiat de pastel cu broderie de pietricele.

ca sa va conving k cromatica-i o tactica, poftitzi exemplu: unica rupere de ritm in ce-am povestit mai sus e provocata de cele 3 fete din Precious, toate-n albastru intens. doar nu credetzi in coincidentze, nu?
parca erau the supremes varianta rubens! haioase!
pieptanaturi: pleata retro cu valuri sau cocuri, atat ciufulite lejereanu cat shi arhitectonice, tip 10 tuburi de elnett (Sarah Jessica Parker, cine alta)

trendu se stabileshte in concursu "Oscars Designer Challenge 2010" organizat kiar de cacademia de film! asha k nu va miratzi daca pe moketa roshie nu se vorbeshte de cinema ci numa de moda. acolo s-a decis ca majoritatea vor purta decolteu palabra de honor (pe cuvant de onoare k asha se keama!), sustzinere pe un umar shi croiala sirena. asta o zice vulpea de Patty Fox, coordinatoarea de moda a oscarurilor. acu sper k nu mai crede careva k vedetele pun pe ele ce-au kef la oscaruri. :mrgreen:

cea mai bestiala din parcare a fost Sandy Powell, cashtigatoarea oscarului de design pt costum, imbracat shi decorata de mushkii ei.
Last edited by wellington on Tue Mar 09, 2010 6:14 am, edited 3 times in total.

wellington

#435 Postby wellington » Tue Mar 09, 2010 4:49 am

oscarurile incepura cu baietzii & fetele actori nominalizatzi la cel mai bun rol principal.
nu shtim de ce. e cel mai important premiu cumva?
Image

privitzi: deci s-au pus de acord la culori sau nu?
kiar shi albastrul lui Precious (dezbatut mai sus) rimeaza cu fundalul, deci are autorizatzie de la tanti fox.

Selkia

#436 Postby Selkia » Tue Mar 09, 2010 8:55 am

e o plictiseala suprema pentru ca asta-i codul vestimentar si e de bun simt sa fie respectat. lebada lui bjork si alte dude sunt fantezii de bal mascat, nu de oscar.
"prea multa mobilă şi prea puțină odaie"

wellington

#437 Postby wellington » Tue Mar 09, 2010 1:28 pm

pai pt bjork oscaru e un bal mascat shi shi-a exprimat parerea.
shi ne-a oferit o imagine... de neuitat.
va amintitzi k a pus shi un ou? :mrgreen:
Image

io

Re:

#438 Postby io » Tue Mar 09, 2010 4:55 pm

Selkia wrote:e o plictiseala suprema pentru ca asta-i codul vestimentar si e de bun simt sa fie respectat. lebada lui bjork si alte dude sunt fantezii de bal mascat, nu de oscar.

n-as zice. si din punctul asta de vedere Cesarurile si Baftele sint mai misto, mai funny, mai interesante. iar Bjork e Bjork: sper ca nu te astepti s-o vezi cu o rochie a la mega-tzoapa J.Lo anytime soon.

cum ziceam, Letitia Casta a exagerat un pic, dar sint rare astfel de excese (tres mauvais gout en plus): http://www.youtube.com/watch?v=3kvuUKtgfaA

wellington

#439 Postby wellington » Tue Mar 09, 2010 6:04 pm

inca mai am vedete copii de postat ca sa le recunoashtetzi, tone de miniaturi din muzeul lui goatie, poze shi pozutze pt fo 6 topice de jpg-uri. da mor daca dupa noaptea oscarurilor nu ne apucam sa barfim cârpele shi zulufeii primadonelor de la oscar.

remarc ca m-am speriat de cameron diaz care avea fatza umflata fatza de cum e de obicei de triunghiulara shi slabutza. shi ii se revarsau shi neshte shuncutze in spatele bratzului, pt ca rokia era prea stramta. cum shi tarantino s.a ingrashat, mi s-au parut foarte asemanatori la fatza, k neshte fratzi. :twisted:

pe urma, femeia lu camerun, doamna avatar, mi s-a parut leita macaulay culkin. amandoi aveau piele shifonata lipita direct de craniu, fara grasimutza sub epiderma. spooooky!

am de gand sa postez rokii, sa le nominalizam. le putem pune la categoria cu breteaua pe un umar, la negru, alb, roshu (shi rudele lui), pastel sau albastru (unde intra aproape doar cele 3 Precious shi doamna avatar, in albastru pandora :mrgreen: ):

tot le-am incarcat pe toate ca sa aiba pretenu meu juan ce arata la cliente, ca multe asta ashteptau ca sa se decida ce rokie de miresica vor. macar sa ne jucam.
shi daca nu dam premii, putem sa ne râdem de ele.

nominalizatele la alb shi alb-argintiu sunt:

ImageImageImage
ImageImageImage
Last edited by wellington on Tue Mar 09, 2010 6:19 pm, edited 1 time in total.

wellington

#440 Postby wellington » Tue Mar 09, 2010 6:18 pm

nominalizatele la blue:
ImageImageImage

plus o maggie gyllenhaal care nu vrea sa fie-n rând cu lumea.

io

#441 Postby io » Tue Mar 09, 2010 6:55 pm

am avut ghinionul ca in cele 5 minute de Oscar ale mele, sa o aud vorbind pe Mylus sau cum o cheama pe pustoaica aia: sinistru...vorbeste ca o toanta. ceea ce nu ma indoiesc ca este.

vad ca si Julianne s-a dat pe brazda. in alti ani mai incerca ceva verde, mai indraznet, anula asta a ramas la bej pal. si de ce se extaziaza toata lumea de rochia Sandrei Bullok? mi se pare de-a dreptul banala.

cum ziceam, plictis, plictis.

n-o sa aveti la Oscaruri o Jeanne Moreau purtind la 70 de ani o rochie neagra cu pantofi rosii, rosii a la Vrajitrul din Oz si niste cercei in ton: Mademoiselle Moreau ramine Mademoiselle Moreau.

wellington

#442 Postby wellington » Tue Mar 09, 2010 7:07 pm

fata lui matt damon seamana cu gurinder chadha in poza postata (categoria alb). ma speriasem un pic. dar nu-i asha ca nu-i ea?
trec la gri, grej, gri metalic.

ImageImageImage
Image Image

remarc k doamna bigelow e nascuta-n 1951 shi arata futere, fara sa prezinte tenul cauciucos superintinerit de tipul meryl. pt mine, a fost de departe cea mai cool aparitzie. hmmmm... parul lung poa sa vina fenomenal la aproape 60 de ani!

wellington

#443 Postby wellington » Tue Mar 09, 2010 7:15 pm

io, in anul in care julianne s-a imbracat in verde organizarea nu le-a cerut por favor sa se imbrace-n uniforma. anu asta, cum n-au avut bani de decor, s-au gandit probabil sa utilizeze publicu ca sa orneze gala. mi-e dor de cartoanele de anul trecut...

mi-am amintit de flipanta rokie a lu Hannah Montana d8n 2009, aia cu solzi de disney... inolvidabila. :mrgreen:
huups! am gasit-o cu ushurintza.

Image
Last edited by wellington on Tue Mar 09, 2010 7:27 pm, edited 1 time in total.

wellington

#444 Postby wellington » Tue Mar 09, 2010 7:19 pm

Image

io wrote:
vad ca si Julianne s-a dat pe brazda. in alti ani mai incerca ceva verde, mai indraznet, anula asta a ramas la bej pal. si de ce se extaziaza toata lumea de rochia Sandrei Bullok? mi se pare de-a dreptul banala.

sandra bullock s-a dat pest cap sa fie acceptata de catre academie. shi-a lasat ghidushia la o parte shi a facut un "dificil" rol de eroina republicana... o conformista nonconformista.
pai, in acest caz, trebuia sa vina cu o rokie conformista, nu? :P
prea o luasera razna anu trecut dupa alegeri, prea mult change de-o data cu oscarurile alea inventive, nu?
acu au injectat o buna doza de plictis de dreapta shi lucrurile vor reveni la normal.

io

#445 Postby io » Wed Mar 10, 2010 4:47 pm

wellington wrote:remarc k doamna bigelow e nascuta-n 1951 shi arata futere, fara sa prezinte tenul cauciucos superintinerit de tipul meryl. pt mine, a fost de departe cea mai cool aparitzie. hmmmm... parul lung poa sa vina fenomenal la aproape 60 de ani!

si eu am remarcat cit de bine arata madame la virsta ei (adica ii dadeam multi ani mai putin). ar putea sa dea adresa chirurgului ei si altora, mult mai nefericite, gen Melanie Griffith care arata de parca e impaiata. : ))
Si da, parul poate arata fantastic daca are o lungime rezonabila (nu 2m ca Suzy Avatar), o culoare misto (credibila adica..nici pana corbului, nici semi-carunt ca Suzy Avatar)

wellington

#446 Postby wellington » Wed Mar 10, 2010 4:53 pm

familia camerun ar putea trece cu ushurintza drept parintzii lui katherine bigelow.

apropo de stiluri de-a imbatrani: nu-mi place meryl. cu fiecare an ma seaca mai tare, iar anu asta, mai mult k niciodata. tre sa aiba kiuru plin de bube la cate limbi i-au dat in timpul ceremoniei.

marmota jmechera

Cum se numesc chilotzii-pantalonii astia?

#447 Postby marmota jmechera » Wed Mar 24, 2010 12:41 am

Image

Intr-o viata paralela, mi-ar placea sa fiu la fel de svelta sa pot purta din astia; imi plac de mor.
Madonna e de vina!

Selkia

#448 Postby Selkia » Wed Mar 24, 2010 9:21 am

knickers

si mie-mi plac ff mult, dar n am picioare asa lungi
"prea multa mobilă şi prea puțină odaie"

Xenia

#449 Postby Xenia » Sat Mar 27, 2010 10:56 pm

imi fac ordine de primavara si bagaje .. si m-a bucurat rochia asta (Tahari) pe care sper s-o si port la un moment dat ..(just thought Id share it with you.)

Image

si asta-i un cadou pentru o absolventa de facultate din Romania, o fi demodat, n-o fi, cre ca tre s-astept sa-i vad mutra..grrrr.

Image
"And we love the abuse because it makes us feel like we are needed"

marmota jmechera

#450 Postby marmota jmechera » Sun Mar 28, 2010 1:48 am

Foarte faine, amandoua.
Madonna e de vina!

Return to “%s” Mos Craciun & friends