before you criticize someone, walk in their shoes for a mile

cei care ne-aduce noua / carti, parfum, icsbocs si oua

Moderator: Xenia

Arina
rege

Re: before you criticize someone, walk in their shoes for a mile

#271 Postby Arina » Mon Nov 29, 2010 9:48 pm

nu prea are relevanta ce forma are parul....ca oricum in majoritatea timpului (adica vreo 99% din timp) il port in coada.

Chukie

#272 Postby Chukie » Mon Nov 29, 2010 10:03 pm

Arina wrote:eu am inteles - prea lunga.

Aia am vrut sa zic si eu, nu stiu cum mi-a iesit "scurta" din tastatura! :lol: (da' cred ca s-a inteles, nu?:)))
I'm coming back, I will return, and I'll possess your body and I'll make you burn

wellington

#273 Postby wellington » Mon Nov 29, 2010 11:44 pm

Arina wrote:in cazul meu nu zicea de alea cu platforma, dar de foto (cu mine toata in ea) de mai sus :)

in cazu meu, am intzeles ca zicea de ambele incaltzari, k doar am apreciat shi platformele somon.
iar in cazu tau, zicea de toata tu. ¿nu?
sushilico, mai clar putzin data viitoare! :D
"There is a crack in everything
That's how the light gets in."
- from Anthem by Leonard Cohen

Arina
rege

#274 Postby Arina » Tue Nov 30, 2010 12:07 am

ah, penultimele sunt ingrozitoare.... :lol:
foarte complicat.

sushi
muiere de serviciu

#275 Postby sushi » Tue Nov 30, 2010 5:59 pm

am scris ca penultimele sunt ingrozitoare fiindca mie nu-mi plac. si nu ma vad incaltata cu ele nici sa ma pici cu ceara. doar daca voi mai defila vreodata intr-o prezentare de colectie. pana atunci, nu, multumesc frumos!

chukie, rochia arinei e si prea lunga si prea larga pentru gustul meu. n-are nici un Dumnezeu, din punctu meu de vedere. ceva drept poate ar fi mers. nu atat de larg, oricum.

da io nu ma pricep, voi sunteti stilistele.

cat priveste parul, arina imi aduce aminte de ultimii mei ani de liceu, cand doream sa-mi las paru sa creasca si nu avea nicio forma. da io eram foarte mandra de el, desi imi statea ca vai de mine! nu mai tin minte cum eram in facultate, cert e ca mult dupa aceea am lasat-o pe mama sa-mi faca din nou codite. si-acum de-as putea mi le-as face din nou. da nu mai am nici par de codite! batranetile, mama, batranetile!

si tin sa va aduc aminte, nu am nicio treaba cu moda. iar mai important decat parerea mea este cum va simtiti in hainele purtate!

aaa, unde mai pui ca eram si beata cand scris postu :oops: iertata sa fiu! :oops:
blu

Arina
rege

#276 Postby Arina » Wed Dec 01, 2010 1:55 am

mi-am luat dr martens aia rosii... sper sa fie perfecti (marime si fara defecte).

imi iau si astia http://www.keds.com/store/SiteControlle ... =cat610203
si poate inca ceva de la keds cu reduceri.... pe amazon am gasit mai multe bune.

merveiozu

#277 Postby merveiozu » Wed Dec 01, 2010 8:55 pm

Arino, da ce, de la intreprinderea Bocancul Rosu nu-s buni, uai? :)

Arina
rege

#278 Postby Arina » Wed Dec 01, 2010 9:21 pm

ce-i cu invidia asta?
daca au defecte, stiu pe cine dau vina :lol:

sushi
muiere de serviciu

#279 Postby sushi » Wed Dec 01, 2010 11:55 pm

merveiozu wrote:Arino, da ce, de la intreprinderea Bocancul Rosu nu-s buni, uai? :)

suntem prea sarace sa ne luam lucruri ieftine! :P
blu

Arina
rege

#280 Postby Arina » Sat Dec 18, 2010 11:10 pm

prietena a venit din sua...si bocancii rosii cu tot cu ea... i like :mrgreen:
o poza necalitativa, dar in zilele urmatoare va fi si una mai calitativa
Image

le-am bagat talpa (nu stiu daca e denumire speciala pentru talpa care se baga inauntru in cizma...sa fie mai cald) din lana de oi.

malamute
babywolf

#281 Postby malamute » Sun Dec 19, 2010 3:45 pm

Arina wrote:le-am bagat talpa (nu stiu daca e denumire speciala pentru talpa care se baga inauntru in cizma...sa fie mai cald) din lana de oi.

branţ?
Rated PG for thematic elements, scary images, some language and suggestive humor.

Arina
rege

#282 Postby Arina » Sun Dec 19, 2010 4:44 pm

ooo, da, mersi :) iata am afat ceva nou :mrgreen:

Chukie

#283 Postby Chukie » Sun Dec 19, 2010 5:19 pm

Pune si-o poza cantitativa, daca nu mai ai calitativa :lol:
I'm coming back, I will return, and I'll possess your body and I'll make you burn

Arina
rege

#284 Postby Arina » Sun Dec 19, 2010 5:23 pm

vrei sa studiezi cusaturile? :P :)

wellington

#285 Postby wellington » Mon Dec 20, 2010 12:55 am

arina, pariez k ai vrut sa zici "de caliate" (te refereai la poza, nu?) shi tzi-a ieshit altceva.
atat cantitativ, cat shi calitativ, cum yo n-am zapezi, sunt platformista shi-mi place din ce in ce mai mult o nuantza de goticareala in aspect, mi-am gasit botina ideala.

numa k dupa ce am gasit-o, am descoperit k e Fendi Gothic Roman Suede.
ca tot ce e fendi, coSta de te sparge (860 de dolarei)
deci mai bine n-o gaseam. acu ma simt ca o cenushareasa frustrata.

trece pe lista pentru akizitzii de netagaduit dupa ce cashtig la loterie, imediat dupa un mini cooper din 1963 cu motor adaptat eco.

Image
Last edited by wellington on Mon Dec 20, 2010 1:41 am, edited 1 time in total.

Arina
rege

#286 Postby Arina » Mon Dec 20, 2010 1:12 am

hm, deci se pare ca pe la noi se utilizeaza gresit acest "calitativ". da, e "o poza de calitate proasta/slaba", voi face si una de calitate mai buna. multumesc.

Chukie

#287 Postby Chukie » Mon Dec 20, 2010 9:42 am

Arina wrote:hm, deci se pare ca pe la noi se utilizeaza gresit acest "calitativ". da, e "o poza de calitate proasta/slaba", voi face si una de calitate mai buna. multumesc.

Stai linistita, ca nu numai "pe la voi", si pe la noi imi arata un nene niste gresie "calitativa" acum cativa ani...ca sa dau numai un exemplu:)))
La botine-mi plac tocurile...dar nu mai pot umbla pe ele:((( Incerc sa exersez cate putin (exclus acum, pe gheatza sub zapada) dar vad ca nu-i ca mersul pe bicicleta!!:))

Mocka Rolla

#288 Postby Mocka Rolla » Mon Dec 20, 2010 12:25 pm

syd, acum am citit despre atractia catre Ed Hardy. :) io cred ca primul impuls face bine (ca si dragostea la prima vedere). marturisesc ca anul trecut am vrut sa-mi cumpar niste cizme facute de el. imi plac si bashketzii semnati de Hardy. altceva nu. nu ma deranjeaza dizainul, ci forma aleasa pentru restul incaltarilor. oricum, publicul tinta nu-i cetateanul sobru, frust, caci creatorul e bascalios, ireverentios, autoironic. trebuie sa ai tupeu si simtul umorului, "in your face" attitude, sa nu-ti pese de ce gindeste lumea.

reclama aia la Miller nu ajuta prea mult, e si mai la tusa groasa decit creatiile dizainarului, din pacate lipsita de umorul pe care Hardy il are din plin, asea, ca sa intelege americanul cum ca dragonul e big nono. acu nah, tricouri, geci, hanorace din alea n-as achizitiona. io-s adepta vestimentatiei simplissime, dar accesorizata socant. :) in accesorii consta toata jmekereala. mereu. asa a fost de cind lumea si va ramine. parerea mea.

in schimb, nu-mi plac deloc incaltarile Arinei de la Martens. pe mine ma scoate din minti genul asta de botina de cabaret adaptata la contemporaneitate. imi lasa gust de tristete cu absint din lumea lui Lautrec: femei abuzate si ieftine, sex cu nadragii in vine, sifilis si blenoragie. deh, madlena mea. :) Martensul e misto pentru ce-a stiut el sa faca din bocancul clasic si banal, e chestia aia "with a twist". mi-am luat si eu o pereche, pe cei mov cu buline negre pe care i-a postat Selkia, adik astia: http://www.dmusastore.com/p-3218-pascal.aspx m-am uitat cu lupa pe detalii: sint bestiali, bulinele de piele neagra sint in relief, cu aspect de catifea. abia astept sa-i vad in realitate. am pachetul de la fedex in clearance incepind de azi. cred ca-l livreaza in 24 de ore.

mi-am mai luat si un model nou de UGG:
Image

si niste Minnetonka, mai de primavara:
Image

Image

si marturisesc ca mi-au curs balele dupa cizmele astea de la Stuart Weitzman, deh, 900 de paraule, asteptind sa intre la reduceri:
Image

acum fo 3 zile s-au ieftinit la jumate, dar nu mai aveau numarul meu. mai bine asa, fiindca tot mi-as fi facut procese de constiinta. nush, am o mentalitate cretina legata de bani, ca fiecare lucru se incadreaza intre niste parametri valorici. deci, obisnuiesc sa sparg sume mari pe 4-5 rahaturi ieftine, fara nici un fel de remuscare, dar Doamne fereste sa depasesc pragul psihologic pe un singur obiect scump. :)) incaltarile, in mintea mea, se invirt in intervalul 100-300 epuroi. daca sar pirleazul incep sa ma gindesc ca fac risipa, ca-s copii chinuiti in Somalia, ma cuprind remuscarile si-mi sta shoppingul in git. dar daca iau sapte rahaturi la 100 bucata, mama, ce mult si ce ieftin am luat, m-am scos. deci, sint naucitor de imbecila , recunosc, incerc sa ma vindec.
- Deci, am compus acest cântec de suflet şi voi lua cu uşurinţă un La de sus...

Selkia

#289 Postby Selkia » Tue Dec 21, 2010 1:32 am

eu am o relatie speciala cu ugg-urile. intai a fost hate, apoi love, care treptat se transforma in ma doare-n paispe. trecand peste asta, mi se pare un fenomen notabil in istoria marketingului ce se intampla in romania cu cizmele astea care se vorba-aia vand singure. la noi cel putin sunt undeva intre 5 si 555 de situri de unde poti cumpara "aduse" sau "de la baieti". ceea ce in general inseamna cizme pe care le poti lua din obor cu 150-200 de lei, vandute cu vreo 450 si cu asigurarea "originale". ce-i drept, printre astia e posibil sa se strecoare si niste baieti care chiar comanda de pe siturile alea si chiar aduc, dar [deocamdata] am decis ca nu am niciun chef sa risc. m-a naucit total toata odiseea asta cu uggs, practic ma holbam pe siturile alea on a regular basis si imi derulam in minte imagini cu tarabele turcilor pe care zaceau munti de genti lv, gucci sau fendi cauciucate, cu 50-100 de euro, sau de anii de imediat dupa revolutie, cand mergeam cu tata in piata la sarbi si rusi si restul sa-si ia... tigari? tigari, cred, sau blugi sau din astea - chiar ma bucur ca nu-mi amintesc prea bine, e un sentiment neplacut.

acu' vreo doi ani mi se pareau hidoase. si deja ma scotea din minti ca le vedeam la 3 femei din 5 [vezi cizmele din mileuri de acu doua veri]. anul trecut mi-am luat de la tina r o pereche similara cu uggs classic short, cu un imprimeu floral granny [alta obsesie]. anul asta mi s-a pus pata intr-un mare hal si eram [in repetate randuri] la un pas sa-mi comand. apoi am zis ca-s prea scumpe [pentru ca in ultimul an am devenit foarte zgarcita si circumspecta] si ca e cazul sa-mi iau ceva similar, dar de la o marca mai ieftina. am vrut sketchers, dar m-a impiedicat micul amanunt ca arata oribil in comparatie cu ugg-urile [sketchers australia, no shit?!?!?!]. si sunt lucrate otova. atat research am facut si atata m-am sucit si rasucit, incat, practic, mi-as lua niste uggs daca mi le-ar lasa cineva in fata usii, altfel mi s-a acrit [ceea ce pare o solutie buna de adoptat in atare situatii].

cel mai mult imi plac delaine si rosslyn. daca se obosea cineva sa faca fakeuri dupa modelele astea, probabil mi-as fi cumparat, senina, cate una din fiecare culoare pan-acu :x .
"prea multa mobilă şi prea puțină odaie"

Arina
rege

#290 Postby Arina » Tue Dec 21, 2010 3:40 am

e o chestie de gusturi... asta cu referire la cea a zis Mocka Rolla.
in schimb eu niciodata nu mi-am dorit ugg... si nici "zorzonelele" nu-mi plac, fie la genti ori la incaltaminte, haine etc.

zilele astea am dat de astia si mi-au placut...
Image

si pe facebook mai demult am dat de o creatoare tanara.
mi-au placut

Image
dar si altele pe aici http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 7069981620

Chukie

#291 Postby Chukie » Tue Dec 21, 2010 5:38 pm

Eeeeei, nu ma-nnebuni, Mocka, deci face ugg asemenea frumushatze de cizme, cum ai postat tu?! Io le stiam numai pe alea "clasice", cu care tot erau pozate vedetele-n picioare, alea cu mutra de bull-terrier, asta-mi inspirau mie :lol: ...dar astea verzi-kaki sau ce culoare sunt, mi se par niste dulcetzuri, le-as pupa sa le vad langa mine...exista asa ceva la Romanica? Si fac un purcoi de bani? :oops: Oricum merita, chiar is mishto.

Arina
rege

#292 Postby Arina » Mon Jan 24, 2011 2:12 am

mi-am luat acum din olanda
Image

Chukie

#293 Postby Chukie » Mon Jan 24, 2011 4:26 pm

Io nu stiu cum poate sa-i placa unei tinere ca tine batranetzile astea cu shiret, zici ca-s combinatie intre incaltzai de babe si chestiile alea ce le purtau mai demult coafezele la locu' de munca :) . Amu no, de gustibus. Culoarea e faina, ca sa zic ceva si pozitiv :lol:
Sa le porti sanatoasa! Cate parale au facut? :)

Arina
rege

#294 Postby Arina » Mon Jan 24, 2011 5:30 pm

sincer...nu stiu ce se poarta in romania si care-s gusturile :) dar lace-up ankle boots iz da thing deja de vreo aproape 2 ani :lol:
asa, un link http://www.travelingfashionista.com/201 ... p-booties/
si nu le-am luat ca e "fashion trend", dar chiar imi plac. si mai am cu shiret viewtopic.php?f=48&t=2667&start=30#p123560

au facut 30 euro la reduceri de 50% :)

Selkia

i finally haz delaine <3

#295 Postby Selkia » Mon Feb 07, 2011 11:29 pm

Image
"prea multa mobilă şi prea puțină odaie"

Arina
rege

#296 Postby Arina » Sat Oct 29, 2011 11:20 pm

cu toata impotrivirea mea... mi-am luat si eu 'pâsle' din categoria asta, ca sa tina cald pe timp friguros :)
Image

Arina
rege

#297 Postby Arina » Sun Dec 18, 2011 10:36 pm

iata ce mi-am luat recent

Image

Image

p.s. iertati-mi dimensiunile

wellington

#298 Postby wellington » Sat Nov 03, 2012 2:10 am

auzi k fishieru XML n-are imagine asociata.
arina, da link direct la pagina.

Return to “%s” Mos Craciun & friends