la videochatu' vesel

practic, nebunii
nebunatika
in cautarea fericirii

Re: curs interactiv

#151 Postby nebunatika » Sat Jun 04, 2016 1:16 am

Chestia cu loving oneself really makes sense. Ca să divaghez uneori femeile se adună mai bine atunci când sunt lăsate cu ele însele.

Mă întreb dacă lucrurile astea vor funcționa with like normal, married couples. Că în cazul meu este simplu, nu vreau bă azi, nu vreau bă la mine, vreau la tine.
etc.
no masters or kings when the ritual begins

nebunatika
in cautarea fericirii

#152 Postby nebunatika » Sat Jun 11, 2016 11:48 am

Image

nebunatika
in cautarea fericirii

#153 Postby nebunatika » Sat Jun 11, 2016 11:49 am

e numa un colaj de-al meu :D

nebunatika
in cautarea fericirii

#154 Postby nebunatika » Sun Jun 12, 2016 1:47 pm

nebunatika
in cautarea fericirii

#155 Postby nebunatika » Mon Jun 13, 2016 7:34 pm

Ion, proaspat casatorit cu Maria, la consilierul familial, discutand despre aspectele sexuale ale relatiei...
- Domnule consilier, trebuie sa va anunt faptul ca ieri am atins perfecta compatibilitate sexuala cu Maria!...
- Da?!?... Cum asa?!?....
- Pai, ieri ne-a durut capul pe amandoi! :D

nebunatika
in cautarea fericirii

#156 Postby nebunatika » Mon Jun 20, 2016 12:18 pm

http://blog.auntyacid.com/12-bizarre-facts-sex-need-know/

During intercourse, your inner nose swells just as your breasts and genitals will.

Ahaam, de aia sinuzita mea se ameliorează. De fapt, nasul meu e prea mic în restul timpului.

nebunatika
in cautarea fericirii

#157 Postby nebunatika » Mon Jun 20, 2016 12:59 pm

http://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/features/why-ill-never-take-the-pill-again-1970488.html

și acest articol despre pilulă

e funny cum societatea se învârte în cerc, dar cercul se reîntoarce peste zeci de ani, pentru alte generații, când întrebarea originară a fost uitată demult.

nebunatika
in cautarea fericirii

#158 Postby nebunatika » Sat Jul 02, 2016 2:49 pm

ceva frumos din Maramureș ;)

http://vimeo.com/173035850?ref=fb-share&1

Oltenia, deși este plină de pesediști:

http://vimeo.com/164452171

nebunatika
in cautarea fericirii

#159 Postby nebunatika » Sun Jul 03, 2016 2:20 pm

1. Respectă pula. Mică, mare, sculată sau culcată, sucită la stânga sau la dreapta... în sus sau în jos... dezmiard-o, linge-o, mângâi-o ... căci nebănuite sunt culmile pe care te poate duce.
2. Nu pune frână pizdii, gurii și altor orificii pe care ți le dorești umplute, din rațiuni de ordin moral, religios, egoist sau romantico-utopice.
3. Leapădă-te de procesor cât ai pula-n tine și prăbușește-te-n orgasme duble, triple, cvadruple sau cvintuple, căci mare este paleta de spasme si senzații.
4. Cinstește-ți clitorisul cu limba partenerilor, degetele, bătăi cu pula etc., până când squirtul pogoară pe parchet. Și nu uita de sfânta masturbare.
5. Să nu ucizi pula cu fițe, mofturi, actorie ieftină și prezervative.
6. Să nu bagi pula in Sahara. Folosește salivă.
7. Nu fi egoistă și ciufută cu pula partenerului/partenerilor tăi. Așa cum tu râvnești la pula altora și prietenele tale râvnesc.
8. Ai grijă de pizda ta! Nu o lăsa prădată de nesimțiți, maneliști și sentimentalo-diabetici.
9. Practică sexul mult, des și cu câți parteneri poftește sufletul și pizda ta, ca bine să-ți fie și mulți ani să trăiești pe pământ.
10. Adu-ți aminte zilnic de importanța pulii de calitate în viața ta și acționează în consecință.
Last edited by nebunatika on Fri Jul 08, 2016 9:21 pm, edited 2 times in total.

nebunatika
in cautarea fericirii

#160 Postby nebunatika » Sun Jul 03, 2016 2:27 pm

acest decalog nu e din mine, e dintr-o ceată de swingeri, de pe feisbuc. o putem numi, deci, o creație colectivă
da n-aș da-o la schimb cu orice rubrică de sfaturi sexuale de care găsim in Cosmopolitan în fiecare lună

wellington

#161 Postby wellington » Fri Jul 08, 2016 7:18 am

de cand a ajuns prezervativul ceva rau?
scoteti bre sexul din evul mediu. :(
"There is a crack in everything
That's how the light gets in."
- from Anthem by Leonard Cohen

nebunatika
in cautarea fericirii

#162 Postby nebunatika » Fri Jul 08, 2016 9:09 pm

mda și io m am gândit că acolo diferă de Cosmopolitan

nu știu, nu advochez pentru sexul fără prezervativ dar totuși nici nu bag mâna în foc că o să o fac numa cu prezervativ de-acu înainte
like dacă vrei sinceritate din partea mea

să nu uităm de pilulă care a fost o stratagemă de marketing în masă în domeniul farmaceutic, la care foarte multe au pus botul
fără să privească lista kilometrică de efecte adverse

Last edited by nebunatika on Sat Jul 09, 2016 10:08 am, edited 5 times in total.

nebunatika
in cautarea fericirii

#163 Postby nebunatika » Fri Jul 08, 2016 9:17 pm

o soluție ca să îți placă, femeie fiind, sexul cu prezervativ, este ca și bărbatului, să îi placă
de exemplu între doi oameni între care există mai mult de o atracție de moment nu prea se mai pune problema, cu sau fără
dacă un bărbat te prețuiește ca femeie pune sănătatea ta mai presus. sau cel puțin așa ar fi normal

poate fără legătură, habar n-am, iată un articol despre bărbați

este despre bărbații cărora le este lene să continue o relație odată ce au intrat în ea, chiar dacă să i spunem, numa fizic

http://goodmenproject.com/featured-content/loving-an-unlovable-h2l/#sthash.5rPelI4w.dpuf

eu una am ieșit de multișor din paradigma aia de gîndire (care mi-a făcut destul de mult rău, at the time, în sensul că astfel de idei pot provoca suferință unei femei, în singurătate).

dar ulterior am învățat să trăiesc oarecum ca unul dintre acești bărbați, nu zic că e soluția cea mai potrivită pentru o femeie
sau că ar fi o cale de urmat, adică lăsați bărbații ăștia pentru mine, muhahahaha

glumesc.
Last edited by nebunatika on Sat Jul 09, 2016 10:16 am, edited 4 times in total.

Pojar

#164 Postby Pojar » Sat Jul 09, 2016 1:15 am

ribbed, for her pleasure.

that's all i remember
Remember when Robo Cop shot that dude in the dick.

nebunatika
in cautarea fericirii

#165 Postby nebunatika » Sat Jul 09, 2016 9:47 am

în ordinea asta de idei, cea a sexului protejat, credeți că există sex cu adevărat protejat?
mă refer la sărut și la protecția emoțională, etc.

altă idee, sex is like pizza, there is no bad sex. oarecum subscriu la asta, dar poate fi sex mai plăcut sau mai "ciudat".
care să îți ofere o plăcere moderată sau mai puțină plăcere decât te-ai fi așteptat

altă idee: cum fac sex protejat, două femei? își pun și ele cauciuce? și, unde?

nebunatika
in cautarea fericirii

#166 Postby nebunatika » Sat Jul 09, 2016 2:19 pm

wellington wrote:de cand a ajuns prezervativul ceva rau?

n-aș face conexiunile astea neuronale dacă aș fi în locul tău;
cel mult ne-ar duce înapoi în epoca interbelică, dar în evul mediu se făcea sex îmbrăcat sau prin gaura din cearceaf
Last edited by nebunatika on Sat Jul 09, 2016 2:38 pm, edited 1 time in total.

nebunatika
in cautarea fericirii

#167 Postby nebunatika » Sat Jul 09, 2016 2:36 pm

Pojar wrote:ribbed, for her pleasure.

that's all i remember

vă înțeleg foarte puțin pe voi cei care fie scrieți două cuvinte, că două rânduri deja e mult, fie scrieți o jumătate de pagină fără spațiu între idei sau dacă am noroc chiar și fără punct.

ribbed for her pleasure este o fază de marketing și atît. poate merge întîmplător la unele femei sau situații, dat atît
e incredibil cum se îmbată masele cu apă rece.

wellington

#168 Postby wellington » Sun Jul 10, 2016 1:01 pm

nebunatika wrote:
wellington wrote:de cand a ajuns prezervativul ceva rau?

n-aș face conexiunile astea neuronale dacă aș fi în locul tău;
cel mult ne-ar duce înapoi în epoca interbelică, dar în evul mediu se făcea sex îmbrăcat sau prin gaura din cearceaf

conexiune neuronala? un pic cam pretentios. e evident ca ma refer la informatie, la educatie sexuala la nivel de evul mediu. prezervativul nu are de-a face cu pudoarea. in tari hiper-religioase precum spania a trebuit sa luptam pe bune ca sa avem prezervative-n farmacii. nu-i gluma.

hai ma, nebunici! stiu ca ai zis ca nu esti autoarea textului. dar a promova mitul ca sexul cu prezervativ e neplacut, e periculos. mai ales intr-o tara cu nivelul medical al romaniei. nici nu mai zic de pus automate cu prezervative in licee ca ma injurati direct.

daca evul mediu a exilat erotismul în infern inventand spaima de vulva, hai sa nu inventam spaima de prezervativ. imi amintesc de niste flacai din generatia mea care vorbeau de gonoree ca de gripa. pacat sa se ramana la nivelul asta. doar nu s-au eradicat bolile de transmisiune sexuala si yo n-am aflat.

va doresc din inima placere cat incape si sanatate multa.

nebunatika
in cautarea fericirii

#169 Postby nebunatika » Sun Jul 10, 2016 4:02 pm

wellington wrote: stiu ca ai zis ca nu esti autoarea textului. dar a promova mitul ca sexul cu prezervativ e neplacut, e periculos.

a promova mitul că sexul cu prezervativ e neplăcut este la fel de tembel ca a promova mitul că sexul cu prezervativ e super-plăcut și este la fel de tembel ca a promova mitul că sexul cu prezervativ te scapă de absolut orice boală.

sunt diferențe de nuanță aici și după cum am spus departe de mine intenția de a promova sexul fără prezervativ.; de fapt, de muulte ori o fac cu prezervativ (!), chiar dacă tipului este evident că nu îi place la fel de mult. n-aș spune totuși că am regretat vreodată că am folosit prezervativul.

e totuși un mit, wellingtonici, că sexul cu prezervativ te apără de absolut orice. să ne gândim la milioanele de ciuperci pe care le poți lua prin sărut sau prin sex oral. sau de exemplu dacă tipul termină la tine în gură, iar femeia înghite. unde mai e protecția, atunci? mă refer bineînțeles la protecția împotriva bolilor și nu la cea împotriva sarcinii.

don't shoot the messenger, please, și sper că ai să reușești să ți ieși dintr-o serie de ipocrizii fie chiar și numa sub protecția pseudonimului. pentru că asta este ca și linkul acela cu Eshter Perel despre înșelat, practic nimeni nu acceptă în public unele lucruri și în realitate sharuiesc aproape toți. Mi se pare mult mai practic să discuți (cât mai) public aceste lucruri decât să fii super ipocrit afirmând în public una și în intimitate nu-i așa a venit valu și mi-a luat calu.

din punctul meu de vedere tot mama abstinență e cea mai protectivă, eu una o practcic cu moderație. adică nu dau fuga în discotecă în fiecare weekend, deși discoteca e la 20 de minute de mers cu taxiul. ca să nu mai zic că îmi fac analizele în timp util. Întreabă 90% din barbații single din viața ta și o să ai o surpriză,
Last edited by nebunatika on Sun Jul 10, 2016 5:23 pm, edited 10 times in total.

nebunatika
in cautarea fericirii

#170 Postby nebunatika » Sun Jul 10, 2016 4:27 pm

și by the way pe aici este plin de prezervative, în farmacii, supermarketuri (lîngă țigări), hiper marketuri, etc. etc.

nu, n-o să te înjur dacă semnezi vreo petiție pentru tonomatele de prezervative gratis, în școli.

și,hey, dacă e pentru puștime de-aia care ejaculează precoce, atunci bineînțeles, prezervativul protejează de o mulțime de lucruri.
inclusiv de ejacularea precoce

wellington

#171 Postby wellington » Sun Jul 10, 2016 9:57 pm

nebunatico, zau, vreau mai mult de la tine.
nimic nu te apara de absolut orice. nu exista panaceu universal. n-am vazut sa fi afirmat cineva asta in discutie. dar binele facut de prezervativ e urias. negandu-l demonstrezi o lipsade informatie ce te pune in pericol si kiar nu-ti doresc sa afli pe pielea ta cat de mare.

misionarii catolici din africa au riscat timp de decenii excomunicarea dandu-le prezervative localnicilor ca singura metoda de lupta cu boli mortale. au trecut peste toata indoctrinarea cedand in fata evidentei la fata locului, in zone de mortalitate uriasa.
OMS a fost in lupta cu vaticanul pana la actualul papa din acest motiv.
in anii 80, seful maica-mi a facut puscarie pentru ca l-au prins pe don doctor dand gratis prezervative pacientelor.
fie ca s-a luptat cu o dictatura comunista, fie cu o biserica, dreptul la prezervativ a costat mult. si-l aruncati la gunoi dupa ureche, cochetand cu nonsalanta cu boli mortale.

nu vorbesc de anticonceptie. daca o duamna are incredere oarba in curatenia sulei perechei sale si prefera sa se umfle de pastile, e o alegere personala si nu ma bag.

a repeta povesea lui karen blixen in zilele noastre in romania nu-i bizar desi au trecut deceniile si nu suntem in africA. totusi, e un ritual banal in spitalele noastre: domnul se vindeca iar doamna ramane sterila. halal eroina romantica!

::::::::::::::::::::::::::::

nu mi-am pus problema ca n-ati avea prezervative, ci ca le aveti degeaba.
prezervativul nu e moft, nu e hipstereala si nu ejacularea pustimii e problema.
::::::::::::::::::::::::::::
draga mea, considera-ma excesiv de serioasa, plictisitoare, dar yo nu semnez petitii in internet, oricat de trendy ar fi obiceiul la tineret.
maine poimaine o sa vad petitie pentru modificat teorema lui pitagora ori legea gravitatiei.

oricum, nici macar in teorie nu aa semna nimic pentru romania exact cum nici nu votez. nu traiesc acolo, nu ma voi intoarce, asa ca nu ma bag; n-ar fi cinstit.

in anii 90 complexul studentesc regie era un focar de HIV. nu-ti vorbesc de basme dupa ureche. am scris mult la ziar pe tema asta. erau medicii din colentina striviti de neputinta pentru ca nu primeau ajutorul necesar din partea statului pentru a limita focarul. nu-ti mai zic ca la fiece 4-5 ani absolut oricine si fara un motiv special artrebui sa-si faca testul HIV.

asigura statul roman azi gratuitatea totala a tratamentului cu retrovirale?
stii cat de prost sta romania in toate statisticile OMS la bolile de transmisie sexuala si cat de groaznice sunt consecintele? stii cat se moare inca in romania din acest motiv?

generatia ta n-ar trebui sa-si permita luxul dezinformarii cu gugalul sub deget. nu mai are pe cine da vina.

wellington

#172 Postby wellington » Mon Jul 11, 2016 7:08 am

nebunatika draga, dupa amplul capitol important, antipatic si didactic pe care mi-as dori sincer sa nu-l sari, trec la ce te intereseaza cu adevarat.

desi e la mintea cocosului, cand iti pui prezervativ nu futi la fel ca fara. e-vi-dent!
cel ce nu-si da seama ca trebuie sa abordeze stimularea altfel si doar arunca la gunoi prezervativul, fara sa exploreze, pierde o experienta cat se poate de placuta.

dar ce pula mea sa-ti protejezi atat sanatatea ta si pe a partenerei cand poti sa fii o putoare lenesa si fara imaginatie! :P nu? tipic!
vorba domnului cu care am dezbatut subiectul azinoapte: daca un barbat are-nfita-n cap ideea ca cu prezervativ nu se va simti bine, atunci in mod sigur nu se va simti bine, dar asta nu din cauza prezervativului, ci a creierasului din dotare.
iti promit ca domnul in cauza s-a simtit extrem de bine. mai bine ati pune mana si ati descoperi in cate feluri se poate pune un prezervativ. pana si asta poate fi o arta.

nebunatika
in cautarea fericirii

#173 Postby nebunatika » Mon Jul 11, 2016 9:02 pm

hei, deci, îmi fac testul HIV la fiecare 6 luni si VDRL de asemenea
și mai știu pe câțiva care fac asta.

poate ai să apreciezi faptul că am ales sinceritatea unui simplu edit. crede-mă, ar fi fost cu mult mai simplu pentru mine.
pentru că, nu-i așa, astea sunt chestii mult prea intime de discutat, prin urmare nu le discută nimeni.

belive me nu am o soartă mai proastă dpdv microbian cu a unei casnice al cărei bărbat umblă fleandura.
rari bărbații care se protejează cam peste tot. nu uita, esența aventurilor extra conjugale este plăcerea și nu mai știu eu ce construct romantico-utopic pe care-l găsești acasă.

da, în limbaj de workshop, mă bucur că am împărtășit asta cu tine. glad i shared this with you.

nebunatika
in cautarea fericirii

#174 Postby nebunatika » Mon Jul 11, 2016 9:11 pm

Și ce tupeu pe propriul topic (de fapt nu îmi doresc atât de mult să vb numa io singură pe el) o să pun încă un link înspre un alt subiect.

Ca să vb pe limba ta, welling, pe lîngă bolile microbiene mai există, știi tu, alte boli, cum ar fi de exemplu cancerul.
Și despre ăsta oamenii zic tot mai des în ultimul timp că ar fi provocat de depresie și șocuri emoționale puternice.
Ei bine din punctul meu de vedere sexul fie el și cu prezervativ este în mod natural o cale de a lupta cu drepresia. O cale naturală.

Pentru ziua în care vom fi cu toții gerontofili, luați de la mine linkul de mai jos

http://omooni.com/blog/8-ways-shiva-boyfriend/

părerea mea că fără bărbați calumea nu există sex calumea. părere pe care mi-o asum.

wellington

#175 Postby wellington » Mon Jul 11, 2016 11:12 pm

n-am avut impresia ca ar fi un topic-jurnal. de-aia m-am bagat.
o fi curs, dar un curs asa, mai seminar.

sper sa ma intelegi la faza cu prezervativul. mi-ai amintit de cand ii luam interviuri doctorului streinu cercel in anii 90 si-mi zicea ca e imposibil sa faci un student beat sa-si puna prezervativ. ca educatia sexuala in romania nu exista. si nu stiau ce sa mai faca cu epidemia de HIV din regie. ministerul se opunea publicitatii ca sa nu izbucneasca panica.

aceleasi texte bagau amicii mei pe-atunci precum autorii decalogului, kipurile ca prezervativul le omoara placerea. m-a costat sa invat sa zic nu unui tip misto care nu vrea prezervativ, dar apoi a devenit principiu.
acum stiu ca daca nu stie sa obtina placere pentru sine cu prezervativ, habar n-are nici s-o dea.
pe deasupra, stiu ca un barbat cu inteligenta medie nu-si joaca viata si sanatatea pentru o aventura de o noapte. asa ca atitudinea fata de prezervativ asigura un triaj destul de bunut. :P :mrgreen:

nebunatika
in cautarea fericirii

#176 Postby nebunatika » Tue Jul 12, 2016 10:32 pm

nicidecum, nu e un topic jurnal, pentru ăla am jurnalu

este și a fost de la început un topic interactiv de chestii sexuale și actually mă bucur că ai interacționat cu mine chiar dacă din poziția moralizatoare a celei care folosește mereu prezervativul. cu sinceritate îți doresc să îl folosești ... well ... cât de des poți.

da, decalogul cu pricina e alcătuit pe baza ideilor unor masculi destul de psihopați (lol, ți-ar plăcea unul din ei, îl găsesc un psihopat veritabil) și da, sunt ahtiați după sex și altceva nu prea îi interesează. cu prezervativ probabil că nu o fac aproape deloc pentru că au suficient sex fără și nu au timp nici energie să se îndrăgostească de vreo fătucă aptă să-i civilizeze, din moment ce au tot ce-și doresc, mocca.

păi cam asta este situația, te avertizez că dacă o să mă apuce aerele de iopcrită am să editez pe-aici. no offense, woman
Last edited by nebunatika on Tue Jul 12, 2016 10:36 pm, edited 2 times in total.

nebunatika
in cautarea fericirii

#177 Postby nebunatika » Tue Jul 12, 2016 10:34 pm

wellington wrote: m-a costat sa invat sa zic nu unui tip misto care nu vrea prezervativ, dar apoi a devenit principiu.

îți propun să detaliezi despre asta, dacă altceva nu-ți surîde din pagină.
am mai scris niște chestii dar ai trecut peste ele cu grație, ca și cum nu ar fi existat.

wellington

#178 Postby wellington » Thu Jul 14, 2016 5:19 pm

N-AM TRECUT PESTE NIMIC CA SI CUM NU AR FI EXISTAT.
ti-am citit cursul si atat.
toate bune pana la duma cu prezervativul care era obligatoriu de pus la punct. o mai vede fun capiat si o ia de buna.
zi-mi ce detalii doresti ca-ti dau.
si ce trebuie sa-mi surada sau nu in pagina? toate-s perfecte atata timp cat sunt intre adulti, acceptate si fara riscuri pentru sanatate.
:::::::::::::::::::
si pentru ca ai intrebat, cand e vorba de sex oral la doamne, pentru protectie, cel mai la indemana e un prezervativ taiat, curatat de lubricant, bine intins. se folosesc si bariere de latex ce se gasesc prin sex-shopuri, dar nu m-am obosit sa le probez.

nebunatika
in cautarea fericirii

#179 Postby nebunatika » Thu Jul 14, 2016 7:43 pm

ei bine wellington, îți mărturisesc că NU ÎMI PLACE să folosesc latex la sex oral

n-am să editez pe aici pentru că discuția există de fapt doar că puțini o pun pe forumuri ;

din punctul meu de vedere este ok să-i pui un prezervativ dacă îți place cu adevărat și să-i dai bătaie în spiritul decalogului, dacă nu chiar în litera lui!
spiritul decalogului știi care e? că sexu este, poate fi, o experiență foarte mișto.

pe mine mă oripilează că bănuiesc existența atâtor oameni care preferă să aibă o viziune distorsionată asupra lumii
datorită în primul rând unor prejudecăți și nu le e ușor să vadă sexul, pur și simplu, ca pe o metodă super basic de relaxare
în loc de asta se preferă rușinea și tot ce aduce asta cu ea, inclusiv invidia față de alți oameni pe care îi percepi mai sexuați ca tine.

nu este vorba despre tine aici, wellington, de fapt, eu am zis deja ce am avut de zis, cum era în ceaiul de la ora 5
"fără ipocrizie, fără prejudecăți"... fără regrete.

am să închid aici discuția despre prezervative și te invit să pui în practică ceea ce predici. muaks

wellington

#180 Postby wellington » Thu Jul 14, 2016 11:45 pm

tu cantaresti ce e mai important pentru tine: sanatatea sau indispozitia pe care ti-o provoaca latexul.
evident, daca ai intreba o persoana cu HIV sau cu uterul gol din cauza sifilisului iti va spune ca gandea la fel. este strict alegerea ta de adult.

ciao.

Return to “%s” Fobii, folii, fandacsii