la videochatu' vesel

practic, nebunii
nebunatika
in cautarea fericirii

Re: curs interactiv

#211 Postby nebunatika » Wed Oct 26, 2016 7:48 pm

uneori cînd vorbesc prea mult singură pe topicul ăsta am senzația că mă masturbez.
nu vă stresați; e de bine; după cum știți, i am not a frigid brigid or something..

vroiam să re-afirm aici noțiunea că da, este foarte ușor pentru femei să facă sex din curiozitate nowadays.

de ce? păi e-n mentalu colectiv. cred că mă repet, am mai zis asta.
bărbatu e instruit de mic, mai în glumă mai în serios, să își dea voie să fută tot ce prinde. cel puțin o dată, de două ori.
pentru o femeie deșteaptă păi ea nu are altceva de făcut decît să fie un soi de țeavă (țeavă sună bine în acest context) pentru
acest clișeu din mentalul minunat, colectiv.

puteți să veniți cu păreri, opinii, sau lăsați-mă să mă masturbez în continuare.
de obicei îmi place
It begins with recognizing that we can maintain healthy boundaries without running in fear.

varsator
felis domestica

#212 Postby varsator » Mon Oct 31, 2016 5:59 pm

daca ai prieten la medicina
Image

nebunatika
in cautarea fericirii

#213 Postby nebunatika » Tue Nov 01, 2016 9:56 pm

))

vreau și eu chiloți din ăia
It begins with recognizing that we can maintain healthy boundaries without running in fear.

nebunatika
in cautarea fericirii

#214 Postby nebunatika » Tue Nov 01, 2016 9:57 pm

deci trebuie să ameninț cu masturbarea pe-aici ca să mai pună careva ceva;

nebunatika
in cautarea fericirii

#215 Postby nebunatika » Sun Nov 06, 2016 8:33 pm

Tot de la aceeași cunoștință; este un bărbat pe care în foarte rarele nopți în care îl visez îl visez cu tot cu grupul de oameni dragi cu care și-o trage.

Aș vrea să pot spune asta și despre alți bărbați pe care îi visez. Dar aceia sunt mult prea ipocriți să își amestece oamenii dragi. Oamenlele dragi.
Preferă să inventeze pseudo motive doar pentru a nu ieși dintr-un clișeu cultural. Doar pentru a păstra controlul. Their choice.

"Știu o mulțime de bărbați care se declarau ființe libere imposibil de controlat de către o femeie - care spun că relaționează liber - dar care înnebuneau de furie cînd femeile de care erau interesați nu aveau nici o problemă cu libertatea lor și se declarau la fel de libere și interesate de relaționarea liberă.

Bărbații își declară mai ușor interesul pentru libertate sexuală întrucît se bazează că presiunile sociale nu le permit și femeilor să își asume aceeași libertate și că nici o femeie nu ar avea curajul să riște o reputație de curvă care-i va compromite șansele la un mascul care validează și caută o fată cuminte ca să se afișeze cu ea.

Iar femeile fac compromisuri pe bandă rulantă și-și trăiesc viața intimă pe ascuns tocmai ca să nu-și compromită șansele de a pune mîna pe un bărbat de succes care foarte probabil deține un ego imens căruia trebuie să i răspunzi cu obediență.

Această situație socială face ca adevărul a ce suntem ca bărbați și femei în intimitatea trăirilor noastre să fie adînc îngropat în ipocrizie urmare a intereselor personale pentru control în cuplu."

nebunatika
in cautarea fericirii

#216 Postby nebunatika » Tue Nov 08, 2016 11:11 pm

sau ca urmare a modului în care am fost crescuți / crescute;

adică și eu, nebunatika, în adîncul sufletului (e cît se poate de adînc sufletul ăsta și uneori tradițional) uneori îmi doresc să mă pun la casa mea cu un agircultor și să cresc găini. să nu mă intereseze ce scrie pe feisbuc. să nu mă intereseze practic nimic. numa ograda, găinile și soarele de pe cer. și penisul consortului

ce mi se întîmplă în rest se numește viață într-un oraș aglomerat, job aglomerat și uneori mă mai trezesc cu un penis. este teribil de bine. să zic că e al dracului de bine contrazice ego ul meu yoghin.

daa ... anything else? păi asta este viața mea. găinile alea imaginare mă omoară

nebunatika
in cautarea fericirii

#217 Postby nebunatika » Sun Nov 20, 2016 10:12 am

la mine anxietatea și sexualitatea merg oarecum mînă în mînă; ce vreau să zic este că sunt complementare

bineînțeles este dificil să te deschizi atunci cînd ai anxietăți diverse; totuși nici cel mai anxios (sau poate nu am întâlnit eu încă) nu poate sta TOT timpul așa. anxietatea este o mască la fel ca toate celelalte pe care o purtăm mai mult pentru că ne-am învățat cu ea decît pentru că funcționează. eventually cu toții o dăm jos după ce ne vom fi avut partea.

intrasem totuși ca să pun linkul ăsta:

http://www.mindful.org/whats-sex-got-to-do-with-mindfulness/
Last edited by nebunatika on Sat Dec 24, 2016 9:05 am, edited 3 times in total.

nebunatika
in cautarea fericirii

#218 Postby nebunatika » Tue Nov 22, 2016 11:26 pm

ăsta e numa un link clasic despre poliamor

din părerile personale, nu uitați, folosesc pseudonimul:

din punctul meu de vedere, cel al unei persoane anxioase și care face din țînțar armăsar, uneori face armăsarul din nimic, fără ca aproape să fi bonzăit țînțarul:

poliamoria te scoate din paradigma aia sufocantă că celălalt e obligatoriu Făt Frumos, cu paloșu așa și pe dincolo.
chiar dacă uneori ai în viață cîte un Făt Frumos e mai mult decît plăcut să lași dracului toată povestea aia.

Făt frumos este un tip foarte ok ... mai știu pe unul Harap Alb care și ăla. Ce vreau să zic e că dacă lași povestea clasică situația asta poate fi una foarte mișto în care ai în viață nu unul ci doi tipi ca lumea. Unde mai pui că acei tipi la rîndul lor nu se mai panichează că Doamne feri vrei să-i măriți. Poate sesizați și ironia în asta sau cel puțin paradoxul.
Last edited by nebunatika on Sat Dec 24, 2016 9:08 am, edited 2 times in total.

nebunatika
in cautarea fericirii

#219 Postby nebunatika » Wed Nov 23, 2016 10:59 pm

"Am vizionat nymphomaniac acum câteva zile și m-am gândit la tine"

cînd mă gîndesc la nymphomaniac mă gîndesc că l-am văzut în 3 locuri

prima oară in Scala cu puțini oameni
toaleta din Scala a părut foarte nimfomană apoi

a doua oară la Elvira Popescu cu o sală plină de oameni
ca pe un film politically correct

a treia oară la Costinești noaptea tîrziu, cu niște oameni mistici
care asemeni ortodocșilor încercau să dovedească că tipa avea o hibă undeva
nu se futea cu înțelepciune
well that s for sure; era nimfomană

besides, cred că nimfomania nu e really o problemă cu femeile de astăzi. au contraire, de foarte multe ori
Last edited by nebunatika on Sat Dec 24, 2016 9:10 am, edited 2 times in total.

nebunatika
in cautarea fericirii

Re: la videochatul vesel

#220 Postby nebunatika » Sun Dec 04, 2016 11:11 pm

și încă una

nebunatika
in cautarea fericirii

#221 Postby nebunatika » Thu Dec 29, 2016 11:59 pm

asta nu-i din mine, e din Susan Sontag:

As a writer, I tolerate error, poor performance, failure. So what if I fail some of the time, if a story or an essay is no good? Sometimes things do go well, the work is good. And that’s enough.

It’s just this attitude I don’t have about sex. I don’t tolerate error, failure—therefore I’m anxious from the start, and therefore I’m more likely to fail. Because I don’t have the confidence that some of the time (without my forcing anything) it will be good.

If only I could feel about sex as I do about writing! That I’m the vehicle, the medium, the instrument of some force beyond myself.

I experience the writing as given to me — sometimes, almost, as dictated. I let it come, try not to interfere with it. I respect it, because it’s me and yet more than me. It’s personal and transpersonal, both.

I would like to feel that way about sex, too. As if “nature” or “life” used me. And I trust that, and let myself be used.

An attitude of surrender to oneself, to life. Prayer. Let it be, whatever it will be. I give myself to it.

Prayer: peace and voluptuousness.

In this, no room for shame and anxiety as to how the little old self rates in the light of some objective standard of performance.

One must be devout about sex. Then, one won’t dare to be anxious. Anxiety will never be revealed for what it is — spiritual meanness, pettiness, small-mindedness.

nebunatika
in cautarea fericirii

#222 Postby nebunatika » Fri Dec 30, 2016 12:02 am

cat despre mine, sunt racita bocna. nu as face sex nici macar cu Mos Craciun

nebunatika
in cautarea fericirii

#223 Postby nebunatika » Thu Jan 05, 2017 9:22 pm

de la amicul poliamoros; prefer sa nu-i dau numele in special ca nu-s 100% "cu el", din toate punctele sale de vedere.
totusi pe cele de mai jos omg sunt cu el 101%.

"Ziua buna, domnule C.! V-am descoperit de ceva vreme , însă de puțin timp am inceput sa va citesc cărțile si postarile...încă lucrez la a înțelege unele lucruri...si va multumesc pentru perspectivele noi pe care le aduceți asupra relațiilor de cuplu ; chiar sunt revelatoare si eliberatoare!
Eu ma confrunt in acest moment cu o problema in cadrul relației mele si anume: Partenerul meu dupa ce a fost puternic atras de mine si si-a dorit o relatie cat se poate de serioasă ( ex: la nici o luna de relatie isi dorea sa ne mutam impreuna , sa emigram impreuna in canada...) , iar dupa 1 luna de lapte si miere , el nu mai poate sa se culce cu mine, părem ca 2 colegi de apartament ,
imi spune ca
"nu ma iubește, dar face eforturi sa ma iubească"
deoarece avem dpdv rațional toate șansele sa fim fericiti ca si cuplu căsătorit,
apoi imi spune
ca ii e frica ,
ca el si-ar dori o femeie din domeniul "STEM-science, technology, engineering and mathematics" (cum este el),
ca eu nu sunt suficient de inteligenta ,
ca nu poate sa respecte tipul meu de inteligenta ,
ca salariul este un indicator al inteligentei unei persoane ( el câștiga 3000 de euro pe luna, eu sunt profesor si câștig 2500 de lei), doreste ca bugetul casei sa fie încărcat lunar nu cu procent din salariile noastre si cu sume fixe
si eu nu imi permit cu ușurintă prețul stilullui sau de viata si nu i se pare corect sa acopere si pt mine cand eu nu am putere financiara; sunt lucruri delicate si nu stiu cum sa le manageriez.
Eu il iubesc asa cum e , independent ca el ma iubește sau nu.
Însă nu pot sa ramân indiferenta la astfel de remarci...e cam dureros , nu stiu cum sa procesez toate aceste experiențe si nici nu stiu daca mai este in regula pentru amândoi sa rămânem in aceasta relatie...
Menționez ca si diferența noastră de vârsta este una de 13 ani...
Va multumesc anticipat pentru ca v-ați facut timp pentru citirea acestui mesaj si aștept oricând puteti sa "ma luminati" macar un pic... "
........................

Raspunsul lui C.:

In ce priveste relatia ta:
1. Partenerul tau nu avea cum sa fie puternic atras de tine cata vreme nu te cunostea. In cel mai bun caz era atras de corpul tau, de iluziile pe care si le-a facut in ce te priveste la fel cum era atras de perspectiva de a se valida obtinand dedicarea ta.
Dupa ce a obtinut validarea, corpul si i s-au prabusit iluziile despre tine vezi si tu ca nu mai insemni nimic pentru el.
2. Atractiile de la inceput nu au nici cea mai mica relevanta pe termen lung si este normal sa fie asa.
Atractiile relevante sunt cele care apar dupa ce , cei implicati se cunosc bine pentru ca au trecut prin situatii importante impreuna.
Sigur ca atractiile de inceput trebuie respectate si urmate insa deciziile cu implicatii majore si de durata trebuie luate doar dupa ce exista o experienta relevanta.
3. Decizia ta de a emigra si a te muta impreuna cu el la o luna dupa ce l-ai cunoscut dovedeste o imaturitate strigatoare la cer.
Insa cel mai probabil ai fost convinsa de avantajele unei relatii cu el si asta te a facut sa-ti ignori bunul simt care ti-ar fi spus ca un barbat echilibrat si matur nu ia decizii de o asa amploare vizavi de femei pe care nu le cunoaste.
4. Iubirea in cuplu este o experienta complet inaccesibila nivelului vostru de constiinta. A vorbi de ea este ridicol.
Cum ar putea cineva face eforturi sa iubeasca.
Nici macar nu puteti articula exact ce inseamna iubirea pentru fiecare din voi.
5. Tot discursul despre diferentele de inteligenta dintre voi este o ultima incercare de a-si alimenta superioritate umilindu-te.
Iar discutiile despre cheltuieli sunt doar modul prin care el incearca sa scape de tine fara sa trebuiasca sa ti spuna direct sa te cari din viata lui .
Ar fi greu sa o faca direct pentru ca ar trebui sa si asume infantilismul sau prostia deciziilor initiale in ce te priveste.
Cum si-ar mai sustine discursul inteligentei lui superioare cand ar trebui sa ti explice cum o putut sa ajunga in situatia de a trebui sa te alunge la cateva luni dupa ce-ti vindea gogosile iubirii totale.
Stie ca nu ti permiti stilul de viata pe care el il traieste si spera sa te faca sa mergi din propria vointa si astfel sa nu fie confruntat cu propria nesimtire si imaturitate.
6. Zici ca-l iubesti dar este imposibil sa iubesti un asemenea sobolan de barbat. Pur si simplu o energie masculina atat de compromisa nu poate trezi sentimente feminitatii.
Tu te simti validata de prezenta ta in viata lui, ... iar dependenta de aceasta validare o numesti iubire.
Oricum presupunand prin absurd ca il iubesti, asta nu te opreste sa-l iubesti de la distanta si sa-i respecti dorinta comunicata indirect de a te cara fara discutii si fara tensiuni din viata lui.
7. Trebuie insa sa intelegi bine ca nu este nimic in neregula cu faptul ca a constatat ca nu esti persoana potrivita pentru el.
Relationam ca sa ne cunoastem si sa stim ce putem avea impreuna noi si in acest scop trebuie sa fim atenti la experienta impreuna.
Tot pentru asta trebuie sa discutam subiectele sensibile si relevante despre ceea ce suntem.
Problema este ca s-a jucat cu slabiciunile tale , ca te a folosit sa-si alimenteze importanta facandu-te dependenta si umilindu-te ulterior.
Problema este ca nu-si asuma nici esecul propriilor lui decizii recunoscand ca s-a grabit, ca nu se cunoaste si ca ti a creat asteptari exagerate cu implicarea lui initiala.
8. Simti dureroase remarcile lui pentru ca in intimitatea ta simti perversitatea ce o presupune un asemenea discurs.
Tu intuiesti ce ti zic eu aici dar tu iti validezi perspetivele convenabile dependentelor tale.
Deci te asigur ca nu este deloc in regula sa mai ramai in aceasta relatie. Dpmdv trebuie sa fii de mult disparuta din viata lui. Insa esential este sa fii mult mai atenta in viitoarele situatii in care vei fi incercata de aceleasi tentatii cu alti barbati cu profile asemanatoare.
Odata ce te decizi categoric sa iesi din relatia asta si sa te cari, ... nu-i deloc exclus sa se ajunga la situatia in care el va schimba discursul spunand ca nu l-ai inteles corect, ca te-a iubit etc etc
Insa nu ar insemna decat ca ti trateaza cu acelasi dispret inteligenta.
9. Diferenta de varsta nu are absolut nici o relevanta pentru problematicile discutate aici. Aici este vorba de chestiuni de bun simt si de integritate.
10. Iti multumesc si eu pentru sinceritate. Este un caz tipic si extrem de relevant pentru multe cupluri motiv pentru care o sa-l public

desi dura expresia "sa te cari" e super valabila pentru un om singur, femeie sau barbat. dincolo de orice, suntem obligati, maturitatea ne obliga, sa ne caram fiecare si sa ne suportam fiecare pe sine. va pup
Last edited by nebunatika on Thu Jan 05, 2017 9:47 pm, edited 1 time in total.

nebunatika
in cautarea fericirii

#224 Postby nebunatika » Thu Jan 05, 2017 9:24 pm

si o poza sa ne tina de cald

Image

nebunatika
in cautarea fericirii

#225 Postby nebunatika » Wed Jan 25, 2017 9:18 pm

1. "Mama mea e intotdeauna pe locul 2 in viata ei!"
Foarte multe femei invata de la mamele lor lectia autosacrificiului, indiferent ca ne referim la lucruri marunte sau la decizii care ii pot influenta intreaga viata.
Sunt femei care prefera sa ramana intr-o casnicie toxica "de dragul copiilor", punand proprie fericire pe un plan secund. Altele aleg sa traiasca intr-o relatie stagnanta alaturi de un partener care nu le ofera iubire din teama de singuratate.
2. "De ce nu esti si tu ca celelalte fete?"
O alta situatie cu care este posibil sa te fi confruntat si tu este comparatia.
Din cauza faptului ca o mama nu a reusit sa-si realizeze un vis, este posibil sa puna aceasta povara pe umerii fiicei sale. Astfel, incepe sa o compare cu alte fete din grupul sau de prieteni, iar fiica incepe se deconecteze de propria sa unicitate si chiar simte ca nu este suficient de buna sau este "gresit" ca este diferita de celelalte fete din jurul sau.
Tu ai simtit vreodata o astfel de atitudine din partea mamei tale?
3. Prea multe cuvinte critice si prea putine cuvinte de iubire
Daca mama ta a fost crescuta intr-un mediu conflictual sau pur si simplu lipsit de afectiune, si tu vei considera ca aceasta este "ordinea fireasca a lucrurilor".
Astfel, atunci cand vei interactiona cu un mediu armonios, este posibil sa te simti "straina" sau ca si cum nu ai apartine acelui loc.
Last edited by nebunatika on Wed Jan 25, 2017 9:21 pm, edited 1 time in total.

nebunatika
in cautarea fericirii

#226 Postby nebunatika » Wed Jan 25, 2017 9:21 pm

uneori mediile de psihologi care discuta inima din creier poate fi in felul sau un mediu toxic
mai exact este ca bula in care parintii vor sa te fereasca cu orice pret de microbi
si paradoxal surpriza exact acei copii sunt cei mai alergici

alergia la bullshit. pana veti intelege ca generatiile se schimba
ca problemele se schimba si tot ce va mai ramane este sa iubiti oamenii. atat

nebunatika
in cautarea fericirii

#227 Postby nebunatika » Fri Jan 27, 2017 8:47 pm

nebunatika
in cautarea fericirii

#228 Postby nebunatika » Tue Jan 31, 2017 11:15 pm

pana sa bagati voi politice cu ordonantza iata ceva fin di tat

nu-i despre femei isterice e despre igiena emotionala; daca nu va intereseaza aia, nevermind; skip it

http://www.estherperel.com/relationship-accountability/

nebunatika
in cautarea fericirii

#229 Postby nebunatika » Fri Feb 10, 2017 10:56 pm

gen pune-ti desu uri nu stiu de care, bucata aia de carpa va rezolva tot
like societatea incearca sa se scuze prin materialism
la faptul ca a demistificat femeia

a pus-o sa se duca la munk ca pe un barbat obisnuit
daca ar fi dupa mine femeia ar fi numa cu pur scop artistic

nebunatika
in cautarea fericirii

#230 Postby nebunatika » Fri Feb 10, 2017 11:15 pm

well, yeah, cochetez un pic cu femeia traditionala, rolul ei;
asta imi imaginez ca fac toate femeile care se pun sa procreeze si sa ia de la stat 84% din brut (!) timp de 2 ani.
probabil e doar o viziune contabila asupra situatiei. e totusi un exemplu de femeie care se vrea artistica. mama.
femeia se vrea altceva decat a fost pana atunci si sa faca altceva care ii va cere un set de skill uri pe care nu il are;

ma urmareste diferenta asta, intre viata de economist (pe care mi-am dorit sa o am) si viata de habar n-am.
orice altceva: mama, casnica, amanta casnica, prestatoare de servicii erotice.
maseuza, maseuza erotica, artista de vreun soi sau altul (masajul erotic tot asta ar trebui sa fie).
mdeci, da.

ai mei nu au fost economisti dar in clasa 1 am avut o colega de banca. ce e mama ta?
economista.

nebunatika
in cautarea fericirii

#231 Postby nebunatika » Sun Feb 12, 2017 2:22 pm

I will not censor myself for your tastes, pull the veil over my truth to give you comfort, silence my words for your ears or change my heart to fit into the confining box of your definitions.
I seek those that don’t demand that I fit into any shape they have carved, for they know I break the mold. I embrace those that embrace me as I am, fluid and flowing, changing in my awakening and burning with the fuel of my passion rising to what I was born to be.
Squeeze myself into the labels that you lay out for me to wear? No. I burn them all and walk naked in the acceptance of my soul dancing in the flames

this is the kind of shit that you can find on Wild Women Sisterhood fb page.

vroiam numa sa mentionez aici in treacat ca NU am avut vreodata o papusa voodoo, nu cred in voodoo si nici nu am de gand sa-mi fac una. pentru aia pe care ii mananca in cur de ele pls check out your own voodoo shit. in oglinda

nebunatika
in cautarea fericirii

#232 Postby nebunatika » Mon Mar 13, 2017 11:51 pm

Angajamentele sunt un soi de marcare a teritoriului pentru ca-ti dau un ridicol si gratuit sentiment de siguranta. Te bazezi pe faptul ca sentimentul de vinovatie declansat de incalcarea unui angajament iti va opri partenerul sa faca ce simte.
Vinovatiile, naivitatatea, dependentele, confuzia, neincrederea in sine si frica partenerului de singuratate sunt gardul electric pe care te bazezi ca-ti va incarcera partenerul, pana cand nu vei mai avea nevoie de el, pentru ca ai gasit altul mai profitabil.
Dar realitatea este ca cel mai abil si deci mai bine pozitionat in relatia de cuplu, va sti ca angajamentele nu-l obliga cu nimic.
Iar celui mai naiv nu-i ramane decat varianta reprimarii.
Evident ca in contrast cu excitarea emotionala initiala, alimentata permanent de gesturi exagerate si nefiresti, golul ce se releva dupa obtinerea de angajamente va deveni cu atat mai deprimant cu cat ai exagerat mai mult la inceput.

Cristi

nebunatika
in cautarea fericirii

#233 Postby nebunatika » Mon Mar 13, 2017 11:57 pm

stiti io deja am si cealalta voce in the back of my head care zice

da bine fato u esti like in primele 2-3 zile de relationare interumana cu un barbat si iti faci griji despre astfel de lucruri?

vorba vine; normal ca imi fac griji mai ales in faza aia in care el imi declara ca ii place de mine mult si ce de-a lucruri am mai face impreuna ...

ma uimeste continuu cat de clivata e intelighentia masculina cand vine vorba de femei mai, stiti voi, cumva.

pe cat de mult vor sa le atinga chiar si cu un ... pai pe atat de mult le-ar rupe capu-n doua ca ele nu fac cum ei vor.

whateva; am sa ies din asta. imi permit sa visez la o lume in care oamenii fumeaza linistiti iarba in weekenduri si se rup de toti si de toate. nu e o reclama pentru iarba, io nu fumez nici tutun.

totusi simt nevoia turbata de a ma rupe de toti si de toate. o plictiseala fantastica. e ca si cum vreau sa ies din ceva si sa intru in altceva; e ca o piele care nu ma mai incape si se exfoliaza dramatic. si nu ma refer la ultimele 1-2 zile ma refer in general.

de parca ceva din mine a plecat si nu se va mai intoarce; si nu e vazuta ca pe o pierdere ci ca pe o singuratate distrata si asumata in acelasi timp. nevoia de a face haz cu oamenii. nevoia de a fi eu insami.

cat despre tine, chiar inca mai crezi ca am sa dau unblock userului aceluia atat de apropiat sufletului tau? nu.

nebunatika
in cautarea fericirii

#234 Postby nebunatika » Tue Mar 14, 2017 12:23 am

cat despre relationatul cu un barbat mai inteligent: glumesti?

ador sa fiu blonda; nu mi-as petrece timpul cu un tolomac;

mai in gluma mai in serios pot chiar sa fac sex oral cu foarte mult respect unui astfel de barbat.
stii cum e sa simti respect cand faci sex oral? a bit of a turnoff. dar pot zice ca relationez cu respect, at least.

de manipulat don't worry si cei prosti incearca sa te manipuleze dar nu pot. pana la urma noi toti in mama ei de interrelationare incercam cu mai mult sau mai putin succes sa ne manipulam intre noi. uneori da, imi doresc ca creierul meu sa fie spalat cu detergent si daca e vreunul acolo care este in stare sa o faca, well, de-abia astept.

nebunatika
in cautarea fericirii

#235 Postby nebunatika » Wed Mar 15, 2017 12:06 am

actually, m-am mai gandit si NU e asa.
de langa un astfel de barbat actually as pleca. cel putin la inceput.

de ce? normal. te sufoca de n-ai aer. totul e despre inteligenta lui.
si ce daca esti o mica celebritate? si ce daca ai impresia despre tine ca meriti orice?
pai stai asa ca nu meriti orice; adica intr-o relatie personala nu meriti orice si in orice context.

ca as face sex oral unui barbat puternic; pai, de ce nu? dar tocmai ma pocnise
asa, ca un insight. eu nu as putea ramane pe langa orice barbat.

poate sunt obisnuintele mele dar si autosuficienta lui si prezumtia ca i se cuvine orice.
well, oricat ar fi de bine, chestia asta pur si simplu ma irita.
genul de om langa care m-as pureca pe fatza daca as sta. o sa bagi inainte chestia cum ca nu ma auto privesc suficient.

omg! that's a new one. joke. stii ce? si tu ca barbat puternic te poti auto-privi. cu bune, cu rele.
why don't you just freakin do it si nu cere lucru asta de la mine pentru ca ai intrat in (relatia cu) mine ca o blonda.
deci sunt blonda sau nu? pai daca sunt blonda lasa-ma drqului sa fiu una si nu mai incerca sa ma schimbi.

fii acolo

nebunatika
in cautarea fericirii

#236 Postby nebunatika » Thu Mar 16, 2017 10:13 pm

din insighturile mele sexuale:

io nu masor calitatea sexului dupa tarimea penisului;
ci, dupa udeala mea

is penisuri care ma ating pe suflet si imi creaza si ridica energiile nebanuit

ce vroiam sa zic este ca iau xperienta ca pe o apropiere inclusiv de sufletul acelui barbat;
atata cat este el dispus sa ofere.
Last edited by nebunatika on Sat Mar 18, 2017 10:37 pm, edited 2 times in total.

nebunatika
in cautarea fericirii

#237 Postby nebunatika » Sat Mar 18, 2017 9:16 am

se pare ca acest topic are deja un fan care citeste post cu post, noaptea, de pe laptop
well, my dear, ce pot sa zic? este ok de-aia-i facut, ca sa-l citesti.

nebunatika
in cautarea fericirii

Re: la videochatu' vesel

#238 Postby nebunatika » Sat Mar 18, 2017 4:10 pm

i like having fans;
not narcissistic, just human?

nebunatika
in cautarea fericirii

#239 Postby nebunatika » Sun Mar 19, 2017 11:40 pm

si ca sa ne reintoarcem la Krishnamurti (vezi pagina 1, nu, nu este un jurnal, este un topic doar):

Când iubim trebuie să fim cu desăvârşire liberi, nu numai faţă de cealaltă persoană, ci şi faţă de noi înşine. Această situaţie de a aparţine cuiva, de a fi psihologic hrănit de cineva, de a depinde de cineva, presupune întotdeauna nelinişte, frică, gelozie, vinovăţie - şi câtă vreme există frică, nu există iubire; o minte copleşită de suferinţă nu va şti niciodată ce este iubirea. O stare de suferinţă, sentimentală sau emoţională, plăcerea şi dorinţa n-au nimic de-a face cu iubirea. Iubirea nu este închisă între zidurile geloziei, căci gelozia înseamnă trecutul, în timp ce iubirea este prezentul viu. Când ştiţi cu adevărat ce înseamnă a iubi, nu depindeţi de nimeni.
Ştiţi oare ce înseamnă a iubi cu adevărat pe cineva - a iubi fără ură, fără gelozie, fără mânie, fără dorinţa de a te amesteca în ceea ce face sau gândeşte, fără a compara sau judeca? Când iubeşti, mai există comparaţie? Când iubeşti pe cineva cu toată inima ta, cu tot trupul tău, cu întreaga ta fiinţă, mai există oare comparaţie? Când te abandonezi total acestei iubiri, "celălalt" nu mai există.
Last edited by nebunatika on Sun Mar 19, 2017 11:45 pm, edited 1 time in total.

nebunatika
in cautarea fericirii

#240 Postby nebunatika » Sun Mar 19, 2017 11:42 pm

uneori cred ca rezonez cu Krishnamurti;

alte ori sa moara kk daca nu-mi doresc pur si simplu un pat si o perna pe care sa-mi asez capsorul.
whether with unconditional love or not; maybe just plain selfishness and hypocrisy.

gen as impusca pentru un om cu care sa dorm.

Return to “%s” Fobii, folii, fandacsii