Stiri scrise cu curu

publicitatea, incotro?

Moderator: malamute

merveiozu

Re: Stiri scrise cu curu

#31 Postby merveiozu » Wed Jun 22, 2011 12:41 am

un jurnalist destept de la tv neptun a zis cam asa: turistii sositi pe litoral au lasat totul deoparte si au luat cu asalt plajele.

ce le mai place sa bage propozitii-sablon fara nici un rost, fara logica.

cu exceptia unei dimineti ploioase, plajele au fost pline.
oare ce "totul au lasat deoparte" turistii veniti pe litoral?!
copileau rosii pe la nazarcea, ca tot turistul venit pe litoral, cand au vazut ca le e cald si si-au dat seama ca e de mers la plaja?

micutii au intrarea gratuita.
micutii s-au cacat pe ei.
cei mai multi au ales sa-si petreaca vacanta in vestul ialomitei.
doritorii, care nu sunt putini, vor scoate din buzunare cate doi roni.
suberecul lasat in soare este un real pericol.

wellington

Re: Stiri scrise cu curu

#32 Postby wellington » Mon Sep 05, 2016 1:38 am

din FB-ul de rigoare

Sydney Wellington
September 2 at 9:57pm ·

Salut din Spania! In cinstea comemorarii cutremurului din 2011 în satul Lorca, pamantul s-a zgaltait un picut, la vreo 3,5 grade, fara pagube. Doar sperietura! Un salut din adancuri! Cand propagati stirea cutremurului, uitati-va si la data articolului pe care-l traduceti prost. Cifrele sunt aceleasi in spaniola si-n romana. Cutremurul mare din Lorca, de 5,3 grade, cu 10 morti, a fost acum 5 ani.

trece timpul, ma mai cert cu niste imbecili de bucuresteni care imi explicaei mie ca e cutremur maaaare la mine acasa, cu morti si raniti, ca au vazut ei la televizor!

Sydney Wellington - Multa minte va mai trebuie. Cat de analfabeti pot fi oamenii ca sa publice in lant astfel de stiri. Uitati-va la data videoului preluat de pe youtube macar! N-am obiceiul sa insult necunoscuti, dar e evident ca sunteti o sleahta de imbecili.

Sydney Wellington - cauti cu google "terremoto Lorca", iese numai cel de acum 5 ani. cauti in romaneste si puzderie de articole te anunta ca ieri in Spania au murit oameni sub daramaturi. cum sa nu deduci ca presa romaneasca nu e intreaga la cap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?
"There is a crack in everything
That's how the light gets in."
- from Anthem by Leonard Cohen

Return to “%s” Media&Advertising